Šport a olympizmus
2 min. čítania

Pätnásť ocenených vo výtvarnej súťaži o podobu maskota EYOF

TS EYOF
Jedno z ocenených diel vo výtvarnej súťaži, ktorého autorkou je Natália Šebová.

Maskotom XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže bude banský škriatok permoník. Už čoskoro, v sobotu 24. júla, bude známa aj jeho definitívna podoba. Odborná porota ocenila pätnásť návrhov z 1102 prác, ktoré prišli do výtvarnej súťaže Slovenského olympijského a športového výboru a organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica.

Odborná porota sa vzhľadom na úroveň diel rozhodla udeliť v každej zo štyroch kategórií ocenenia bez určenia poradia. Medzi najmladšími deťmi do 10 rokov získali ocenenia Liliana Mirgová z Hrabušíc, Marián Horváth zo Šale, Michal Gajdoš z Košíc a Tatiana Helcmanovská zo Spišskej Novej Vsi. V kategórii do 18 rokov ocenila porota práce Juliany Kováčovej z Bratislavy, Natálie Šebovej, Karin Karchovej a Sofie Podhornej z Michaloviec, Kristíny Šikyňovej z Banskej Bystrice a Matúša Benedika z Košíc. V kategórii nad 18 rokov ceny získali Denisa Virbová z Veľkého Šariša, Karolína Michalcová z Brezian a Marcel Hlaváč. Z profesionálnych návrhov najviac zaujali práce Milana Prekopa a Kataríny Lucinkiewiczovej. Podobu maskota zverejní organizačný výbor po detailnejšom profesionálnom spracovaní jedného z ocenených návrhov.

„Celoslovenský veľký záujem o zapojenie sa do výtvarnej súťaže nás veľmi potešil. Kvalita celkovo 1102 zaslaných prác od žiakov základných, stredných a umeleckých škôl, staršej generácie i profesionálnych grafikov a výtvarníkov bola naozaj vysoká. Preto aj výber najlepších návrhov v jednotlivých kategóriách bol náročný. Rozhodli sme sa oceňovať bez určenia poradia. Verím, že definitívna podoba maskota, ktorú čoskoro zverejníme sa bude verejnosti, a najmä Banskobystričanom, páčiť,“ povedal prezident organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica a primátor mesta Ján Nosko.

V porote boli zástupcovia mesta Banská Bystrica, Slovenského olympijského a športového výboru, Akadémie umení Banská Bystrica, profesionálni výtvarníci i biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Podujatia a športovci
Birmingham 2022
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri