Športové aktuality
3 min. čítania

Petra Vlhová začala sezónu Svetového pohára 3. miestom v Levi

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
Petra Vlhová v cieli druhého kola slalomu SP v Levi.
Foto
TASR/AP

Petra Vlhová začala novú sezónu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 3. miestom v slalome v obľúbenom fínskom stredisku Levi. Z triumfu sa tešila jej veľká rivalka Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová piaty triumf za sebou v slalome v Levi nevybojovala a celkovo šiesteho soba, ktorý by sa mohol volať Zuzana po mame, nepridala.

Prvé kolo v Levi mohlo byť aj lepšie

Po prvom kole bola štvrtá s odstupom 57 stotín na vedúcu Lenu Dürrovú z Nemecka. Shiffrinová bola v prvej jazde len o dve stotiny sekundy rýchlejšia ako Slovenka.

Vlhovej v prvom kole chýbala väčšia dynamika, ale išla bez chýb. „Konečne sa začalo súťažiť. Mohla som ísť aj lepšie,“ priznala do mikrofónu JOJ Šport.

Do druhého kola vložila Vlhová veľa energie

Ani v druhom kole, ktoré postavil jej tréner Mauro Pini, neukázala olympijská víťazka v slalome z Pekingu svoju najlepšiu jazdu. V hornej časti trate išla vyrovnane a plynulo, v polovici si od námahy aj zakričala. Snažila sa o krátke vedenie lyží, každá z nich išla zakrojene po hrane, aj keď to stálo veľa energie a síl.

Po dojazde nebola úplne spokojná. V porovnaní s prvým kolom síce dynamiku vylepšila, ale tentoraz sa nevyhla drobným chybičkám.

Tlak z odloženého štartu sezónu

„Zabojovala som. Som šťastná, že som sa posunula o jednu priečku v porovnaní s prvým kolom. Boli to vyrovnané preteky, rozhodli maličkosti. Nepociťovala som tlak z toho, že som v Levi vyhrala štyrikrát. Viac ma znepokojovalo to dlhé čakanie na preteky. Zrušený obrovský slalom v Söldene mi chýbal, pauza bola dlhá. Vždy chcem vyhrať, ale dnes ma teší aj 3. miesto. Vždy chcem mať úsmev na tvári, aj keď mi nie všetko vyjde podľa predstáv. Zajtra je nový deň a ideme opäť na to,“ povedala Liptáčka do mikrofónu TV Joj.

Shiffrinová zdolala Vlhovú o dve desatiny sekundy. Medzi Američanku a Slovenku sa dostala Švédka Anna Swennová-Larssonová, ktorá so Shiffrinovou prehrala o 16 stotín sekundy.

Americká slalomárka vyhrala preteky Svetového pohára už v jedenástej sezóne za sebou, dosiahla 48. slalomové víťazstvo a celkovo 75. v kariére v elitnom lyžiarskom kolotoči. V Levi sa postavila na najvyšší stupienok piatykrát.

Podujatia a športovci
OLOV
pg

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV