Posledný súťažný deň na II. ZOHM: Miešaná štafeta biatlonistov na 10. mieste, večer sa hry oficiálne skončia

Mojmír Gaško
Momentka z biatlonových pretekov.
YOG 2016

Lillehammer, 21. februára (od tlačového atašé slovenskej výpravy Mojmíra Gaška) – Na II. zimných olympijských hrách mládeže (ZOHM) v Lillehammeri sa po desiatich dňoch plných výborných športových výkonov odohral posledný zo súťažných dní. Spomedzi Slovákov počas neho štartovali iba biatlonisti v miešanej štafete. Na všetkých čakalo večer slávnostné ukončenie hier, ktoré však už nemalo tak oficiálnu podobu ako otvorenie.

S olympijskými hrami mládeže sa ako poslední zo Slovákov rozlúčili naši biatlonisti. V stredisku Birkebeineren sa predstavili v miešanej štafete a treba povedať, že rozlúčka s Lillehammerom bola úspešná. Mladí Slováci od úvodu okupovali 12. priečku, priebežne klesli i na 13., no v poslednej časti pretekov sa dokázali prebojovať až na výborné 10. miesto. Dôležitým faktorom výsledného umiestnenia bola výborná streľba. Slováci iba osemkrát dobíjali a absolvovali len jedno trestné kolo. Jeden z trénerov našich reprezentantov na mládežníckom podujatí Jaroslav Kamenský bol s výsledkom i výkonom zverencov spokojný: „Dnešný deň bol pre našich športovcov asi najlepší zo všetkých a 10. miesto je veľmi pekné. Streľba u všetkých bola veľmi dobrá, jediné trestné kolo absolvovala Henrieta Horvátová, takže naozaj môžeme dnešnú streľbu hodnotiť ako vynikajúcu. S 10. miestom musíme byť spokojní.“ Za ovácií fanúšikov zvíťazili domáci Nóri pred druhými Nemcami.

Slovenská výpravy odcestuje z dejiska hier v pondelok 22. februára ráno. Do Viedne by mala priletieť o 16:20 priamym letom z Osla.

Výsledky Slovákov počas 10. súťažného dňa na II. ZOHM:

BIATLON: miešaná štafeta (18): 1. Nórsko (Oeygardová, Johansenová, Bucher-Johannessenová, Bakken) 1:18:35,6,..., 10. Slovensko (Haidelmeierová, Horvátová, Lepeň, Pavlák) 1:25:20,6.