Športové aktuality
14 min. čítania

Program Európskych hier 2015 v Baku v disciplínach slovenských športovcov po športoch

Ľubomír Souček

BAKU (SOV - aktualizované 9. júna) – Slovenskí športovci na Európskych hrách 2015 v Baku budú súťažiť v 18 z celkového počtu 20 športov a dovedna v 22 športových odvetviach. V slovenskej výprave je spolu 170 športovcov – 99 mužov a 71 žien.

Zverejňujeme program EH v disciplínach s účasťou Slovákov. Pri menách športovcov uvádzame disciplíny, na ktoré sú prihlásení. Pri jednotlivých športových odvetviach uvádzame aj miesta konania súťaží. Vo všetkých športoch sa bude súťažiť priamo v Baku, jedinú výnimku predstavuje rýchlostná kanoistika, na ktorú v hlavnom meste nie je vhodný areál. Dejiskom vodáckych súťaží bude Mingačevir, ktorý sa nachádza približne 300 km západne od Baku.

PROGRAM SÚŤAŽÍ EURÓPSKYCH HIER 2015 V BAKU V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV - PO JEDNOTLIVÝCH ŠPORTOCH A ODVETVIACH

 
Uvádzame miestne časy, na Slovensku je o tri hodiny menej.


Vysvetlivky skratiek: M - muži, Ž - ženy, CH - chlapci, d - dievčatá.

ATLETIKA 43 športovcov (23 mužov + 20 žien), súťaž miešaných tímov je zároveň III. divízia Európskej ligy, súpermi družstva Slovenska budú miešané tímy Azerbajdžanu, Albánska, Andorry, Arménska, Rakúska, Bosny a Hercegoviny, BJR Macedónsko, Gruzínska, Izraela, Luxemburska, Malty, Moldavska a Čiernej Hory; v prípade štafiet je uvedených viac mien, než môže štartovať športovcov.

Miešané družstvo - muži: Tomáš Benko (100 m, 4x100 m), Jakub Bottlík (110 m prek., 4x400 m), Matúš Bubeník (výška), Denis Danáč (4x400 m), Alexander Jablokov (3000 m prek.), Martin Koch (trojskok), Martin Kučera (400 m prek., 4x400 m), Marcel Lomnický (kladivo), Jakub Matúš (4x100 m), Matúš Olej (guľa, disk), Dušan Páleník (4x400 m), Jozef Pelikán (1500 m), Lukáš Privalinec (400 m, 4x400 m), Jozef Repčík (800 m, 4x400 m), Marek Šefránek (4x100 m), Roman Turčáni (4x100 m), Jozef Urban (5000 m), Tomáš Veszelka (diaľka), Juraj Vitko (3000 m), Ján Volko (200 m, 4x100 m), Adam Závacký ((4x100 m), Ján Zmoray (žrď), Patrik Žeňúch (oštep), ženy: Katarína Beľová (3000 m prek.), Katarína Berešová (5000 m), Alexandra Bezeková (200 m, 4x100 m), Paula Habovštiaková (800 m, 4x400 m), Andrea Holleyová (400 m prek., 4x400 m), Martina Hrašnová (kladivo), Anna Mária Hrvolová (žrď), Zuzana Karaffová (výška), Lucia Hrivnák Klocová (1500 m), Lenka Kršáková (100 m, 4x100 m), Veronika Ľašová (oštep), Ľubomíra Maníková (3000 m), Lucia Mokrášová (100 m prek.), Iveta Putalová (400 m, 4x100 m, 4x400 m), Patrícia Slošárová (guľa), Silvia Šalgovičová (4x400 m), Alexandra Štuková (4x400 m), Ivona Tomanová (disk), Dana Velďáková (trojskok, 4x100 m), Jana Velďáková (diaľka, 4x100 m)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 21. a 22. júna na Národnom štadióne, v skoku do výšky a o žrdi v uliciach mesta):
Nedeľa 21. júna: 16.00 – 21.15 prvý deň súťaže miešaných družstiev (M – kladivo, 400 m prek., 100 m, guľa, 1500 m, výška, diaľka, 5000 m, 400 m, 4x100 m, Ž – žrď, 400 m prek., trojskok, 100 m, disk, 3000 m prek., 400 m, oštep, 800 m, 4x100 m)
Pondelok 22. júna: 16.00 – 21.45 druhý deň súťaže miešaných družstiev (M – žrď, disk, 110 m prek., 800 m, 3000 m prek., 200 m, trojskok, oštep, 4x400 m, Ž – kladivo, diaľka, 100 m prek., 3000 m, guľa, výška, 200 m, 1500 m, 5000 m, 4x400 m)
 


BASKETBAL, VERZIA 3 na 3

4 športovkyne (0 + 4)

družstvo žien: Alexandra Riecka, Alexandra Baburová, Alexandra Pribulová, Zuzana Mračnová

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 23. - 26. júna v Basketbalovej aréne):
Utorok 23. júna: 16.00 kvalifikačná C-skupina Ž Španielsko - Slovensko, 21.10 Slovensko - Írsko
Streda 24. júna: 19.30 kvalifikačná C-skupina Ž Slovensko - Slovinsko
Štvrtok 25. júna: 15.30 – 18.00 a 19.30 – 22.30 vyraďovacie zápasy Ž
Piatok 26. júna: 16.30 – 22.00 zápasy o medaily Ž

BEDMINTON 2 športovci (1 + 1)

Jarolím Vicen (dvojhra M), Jana Čižnárová (dvojhra Ž)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 22. - 28. júna v Športovej hale):
Pondelok 22. júna: 9.00 – 15.00 a 16.00 – 22.00 dvojhra M, dvojhra Ž
Utorok 23. júna: 9.00 – 15.00 a 16.00 – 22.00 dvojhra M, dvojhra Ž
Streda 24. júna: 9.00 – 14.00 a 15.00 – 21.00 dvojhra M, dvojhra Ž
Štvrtok 25. júna: 10.00 – 16.00 a 17.00 – 20.00 dvojhra M, dvojhra Ž
Piatok 26. júna: 10.00 – 16.00 a 18.00 – 20.00 štvrťfinále dvojhra M, dvojhra Ž
Sobota 27. júna: 10.00 – 16.00 semifinále dvojhra M, dvojhra Ž
Nedeľa 28. júna: 12.00 – 15.00 finále dvojhra M, dvojhra Ž
 


BIKROS

1 športovec (1 + 0)

Michal Tomčo (BMX M)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 26. - 28. júna v BMX Veloparku):
Piatok 26. júna: 15.00 – 16.30 nasadzovacie jazdy BMX M
Sobota 27. júna: 15.00 – 17.00 semifinále BMX M
Nedeľa 28. júna: 14.30 – 17.00 semifinále a finále BMX M

BOX 4 športovci (4 + 0)

Viliam Tankó (do 52 kg M), Michal Zátorský (do 60 kg M), Matúš Strnisko (do 81 kg M), Erik Tlkanec (do 91 kg M)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 16. - 27. júna v Kryštálovej hale 2):
Utorok 16. júna: 12.30 – 16.30 a 18.00 – 22.00 eliminácie do 60 kg M, do 81 kg M
Streda 17. júna: 12.30 – 16.45 a 18.15 – 22.15 eliminácie do 60 kg M, do 91 kg M
Štvrtok 18. júna: 12.30 – 16.30 a 18.00 – 22.00 eliminácie do 52 kg M, do 81 kg M
Sobota 20. júna: 12.30 – 16.30 a 18.00 – 22.00 eliminácie do 52 kg M, do 81 kg do 52 kg M, do 60 kg M, do 91 kg M
Nedeľa 21. júna: 12.30 – 16.30 a 18.00 – 22.00 eliminácie do 52 kg M, do 60 kg M, do 81 kg M
Utorok 23. júna: 12.30 – 15.30 a 18.00 – 21.00 štvrťfinále do 52 kg M a do 91 kg M
Streda 24. júna: 12.30 – 15.30 a 18.00 – 21.00 štvrťfinále do 60 kg M a do 81 kg M
Štvrtok 25. júna: 12.30 – 15.00 semifinále do 52 kg M, 18.00 – 20.30 finále do 81 kg M
Piatok 26. júna: 12.30 – 15.00 semifinále 60 kg M a do 91 kg M, 18.00 – 22.30 finále do 52 kg M
Sobota 27. júna: 19.00 – 21.30 finále do 60 kg M a do 91 kg M
 


CESTNÁ CYKLISTIKA

4 športovci (3 + 1)

Erik Baška, Michael Kolář, Luboš Malovec (všetci cestné preteky s hromadným štartom M), Tereza Medveďová (cestné preteky s hromadným štartom Ž a časovka Ž)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 18., resp. 20. a 21. júna v uliciach mesta s cieľom na Námestí slobody):
Štvrtok 18. júna: 14.00 – 16.15 časovka Ž
Sobota 20. júna: 12.00 – 16.00 cestné preteky s hromadným štartom Ž
Nedeľa 21. júna: 10.00 – 16.00 cestné preteky s hromadným štartom M

DŽUDO 3 športovci (3+0), turnaj EH je zároveň ME

Matúš Milichovský (do 81 kg), Milan Randl (do 90 kg), Matej Hajas (do 100 kg)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 25. - 28. júna v Aréne Hejdara Alijeva):
Piatok 26. júna: 12.30 – 16.30 a 19.00 – 21.30 do 81 kg M
Sobota 27. júna: 12.30 – 16.30 a 19.00 – 21.30 do 90 kg M, do 100 kg M

HORSKÁ CYKLISTIKA

2 športovci (2 + 0)

František Lami, Michal Lami (cross country M)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. júna v Mountain Bike Veloparku):
Sobota 13. júna: 15.00 – 18.00 cross country M

KARATE

1 športovkyňa (0 + 1)

Ingrida Suchánková (Ž kumite do 61 kg)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. a 14. júna v Kryštálovej hale 3):
Sobota 13. júna: 10.00 – 13.30 a 15.30 – 19.00 kumite do 61 kg Ž

LUKOSTREĽBA

2 športovci (1 + 1)

Boris Baláž (olympijský luk M, miešané dvojice), Alexandra Longová (olympijský luk Ž, miešané dvojice)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 16. - 22. júna na Štadióne Tofika Bachramova):
Utorok 16. júna: 9.00 – 11.00 kvalifikácia olympijský luk M, 14.00 – 16.00 kvalifikácia olympijský luk Ž
Streda 17. júna: 14.00 – 20.15 eliminácia miešané dvojice
Piatok 19. júna: 9.00 – 12.30 a 14.00 – 17.30 eliminácia olympijský luk Ž
Sobota 20. júna: 9.00 – 12.30 a 14.00 – 17.30 eliminácia olympijský luk M
Nedeľa 21. júna: 9.00 – 12.30 eliminácia olympijský luk Ž, 14.00 – 17.45 eliminácia a finále olympijský luk Ž
Pondelok 22. júna: 9.00 – 12.30 eliminácia olympijský luk M, 14.00 – 17.45 eliminácia a finále olympijský luk M

PLÁVANIE 6 športovcov (3 + 3), súťaže EH sú zároveň ME juniorov

Vladimír Štefánik (100 m v. sp., 50 m motýlik, 100 m motýlik, 4x100 m v. sp. mix), Peter Ďurišin (50 m prsia, 100 m prsia), Alexander Světlík (50 m znak, 100 m znak, 200 m znak, 4x100 m v. sp. mix), Lucia Šimovičová (50 m v. sp., 100 m v sp., 200 m v. sp., 50 m motýlik, 4x100 m v. sp. mix), Lara Bábska (50 m prsia, 100 m prsia, 200 m prsia), Zuzana Pavlikovská (100 m v. sp., 200 m prsia, 200 m pol. pret., 4x100 m v. sp. mix)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 23. - 27. júna v Aquatickom centre):
Utorok 23. júna: 9.30 – 12.45 rozplavby 50 m prsia D, 50 m motýlik CH, 100 m v. sp. D, 100 m znak CH, 17.30 – 20.30 semifinále 50 m prsia D, 50 m motýlik CH, 100 m v. sp. D, 100 m znak CH
Streda 24. júna: 9.30 – 12.00 rozplavby 100 m v. sp. CH, 4x100 m v. sp. mix, 17.30 – 20.30 semifinále 100 m v. sp. CH, finále 50 m prsia D, 50 m motýlik CH, 100 m v. sp. D, 100 m znak CH, 4x100 m v. sp. mix
Štvrtok 25. júna: 9.30 – 11.45 rozplavby 50 m prsia CH, 200 m v. sp. D, 200 m prsia D, 200 m znak CH, 17.30 – 20.45 semifinále 50 m prsia CH, finále 100 m v. sp. CH, 200 m v. sp. D, 200 m znak CH, 200 m prsia D
Piatok 26. júna: 9.30 – 14.45 rozplavby 50 m v. sp. D, 50 m znak CH, 100 m motýlik CH, 100 m prsia D, 200 m pol. pret. D, 100 m prsia CH, 16.30 – 22.00 semifinále 50 m v. sp. D, 50 m znak CH, 100 m motýlik CH, 100 m prsia D, 100 m prsia CH, finále 200 m pol. pret. D
Sobota 27. júna: 17.30 – 20.30 semifinále 50 m v. sp. CH, finále 50 m v. sp. D, 50 m znak CH, 100 m motýlik CH, 100 m prsia D, 100 m prsia CH

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA 15 športovcov (12 + 3)

Muži: Miroslav Zaťko (K1 200 m), Peter Gelle (K1 1000 m), Martin Jankovec, Ľubomír Beňo (obaja K2 200 m), Erik Vlček, Juraj Tarr (obaja K2 1000 m), Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin (všetci K4 1000 m), Marek Krajčovič, (K1 5000 m, K4 1000 m), Ľubomír Hagara (C1 200 m), Matej Rusnák (C1 1000 m), ženy: Martina Kohlová (K1 200 m, K2 200 m, K2 500 m), Ivana Kmeťová (K2 200 m, K2 500 m), Lucia Mištinová (K1 5000 m)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 14. - 16. júna v Mingačevire, približne 300 km od Baku):
Nedeľa 14. júna: 9.00 – 11.00 rozjazdy C1 1000 m M, K1 1000 m M, 13.00 – 17.30 rozjazdy K2 500 m Ž, K4 1000 m M, K2 1000 m, semifinále C1 1000 m M, K1 1000 m M
Pondelok 15. júna: 10.00 – 12.00 finále K1 1000 m M, C1 1000 m M, K2 1000 m M, 14.00 – 17.15 rozjazdy K1 200 m Ž, C1 200 m M, K2 200 m M, K1 200 m M, K2 200 m Ž
Utorok 16. júna: 11.00 – 12.15 finále K4 1000 m M, K2 500 m Ž, 15.00 – 18.00 finále K1 200 m M, C1 200 m M, K2 200 m M, K1 200 m Ž, K2 200 m Ž, K1 5000 m Ž, K1 5000 m M

STOLNÝ TENIS 4 športovci (2 + 2)

Ľubomír Pištej, Wang Jang (obaja dvojhra M), Barbora Balážová, Eva Ódorová (obe dvojhra Ž)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. - 19. júna v Športovej hale):
Utorok 16. júna: 11.00 – 15.00 dvojhra Ž, 17.00 – 21.00 dvojhra M
Streda 17. júna: 11.00 – 15.00 dvojhra Ž, 17.00 – 21.00 dvojhra M
Štvrtok 18. júna: 11.00 – 15.00 a 17.00 – 21.00 štvrťfinále dvojhra M, dvojhra Ž
Piatok 19. júna: 11.00 – 15.00 semifinále dvojhra M, dvojhra Ž, 16.30 – 21.30 zápasy o medaily dvojhra M, dvojhra Ž

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE 10 športovkýň (0 + 10), súťaže EH sú zároveň ME junioriek

Naďa Daabousová (sólo, povinné figúry, tím, kombo, náhradníčka – duo), Petra Ďurišová (duo, povinné figúry, tím, kombo, náhradníčka - sólo), Diana Miškechová (duo, povinné figúry, tím, kombo), Simona Barutová, Miroslava Kratinová, Sophia Lobpreisová, Natália Pivarčiová, Rebecca Schererová (všetky povinné figúry, tím, kombo), Júlia Bacharová, Alexandra Ratajová (obe povinné figúry, kombo, náhradníčky - tím)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 12. - 16. júna v Aquatickom centre):
Piatok 12. júna: 9.00 – 11.15 kvalifikácia duo, 15.30 – 17.00 kvalifikácia tímy
Sobota 13. júna: 10.00 – 11.45 kvalifikácia sólo, 18.00 – 19.45 kvalifikácia kombo
Nedeľa 14. júna: 9.00 – 13.00 povinné figúry
Pondelok 15. júna: 10.00 – 11.30 finále duo, 18.00 – 20.00 finále tímy
Utorok 16. júna: 10.00 – 11.30 finále sólo, 18.00 – 20.00 finále voľné kombo

ŠERM 3 športovci (1 + 2)

David Végh (fleuret M), Michala Cellerová (fleuret Ž), Dagmar Cipárová (kord Ž)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 23. - 27. júna v Kryštálovej hale 3):
Utorok 23. júna: 9.00 – 16.45 a 18.15 – 20.30 kord Ž
Streda 24. júna: 9.00 – 17.00 a 18.30 – 21.30 fleuret Ž
Štvrtok 25. júna: 9.00 – 16.45 a 18.15 – 20.13 fleuret M
 


ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

2 športovci (1 + 1)

Slavomír Michňák (viacboj M), Barbora Mokošová (viacboj Ž)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 14., 15., 18. a 20. júna v Národnej gymnastickej aréne, 21. júna bude gala):
Nedeľa 14. júna: 10.00 – 12.30 kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov M, kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov Ž
Pondelok 15. júna: 10.00 – 12.30 kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov M, kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov Ž
Štvrtok 18. júna: 17.30 – 20.15 finále viacboja M, finále viacboja Ž
Sobota 20. júna: 16.00 – 20.15 finále na náradiach M, finále na náradiach Ž

ŠPORTOVÁ STREĽBA

11 športovcov (6 + 5)

Muži: Erik Varga (trap, mix trap), Marian Kovačócy (trap), Hubert Andrzej Olejnik (dvojitý trap), Juraj Tužinský (vzduchová pištoľ 10 m, ľubovoľná pištoľ na 50 m), Pavol Kopp (vzduchová pištoľ 10 m, ľubovoľná pištoľ na 50 m), Štefan Zemko (skeet, mix skeet), ženy: Danka Barteková (skeet, mix skeet), Zuzana Rehák Štefečeková (trap, mix trap), Daniela Demjen Pešková (vzduchová puška na 10 m, 50 m ľubovoľná malokalibrovka 3x20 na 50 m), Jana Hyblerová (vzduchová puška na 10 m, 50 m ľubovoľná malokalibrovka 3x20 na 50 m), Andrea Stranovská (skeet)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 16. - 22. júna v Streleckom centre - SC):
Utorok 16. júna: 9.00 – 15.00 vzduchová puška 10 m Ž (SC 1), 10.30 – 17.30 trap M – 1. deň, trap Ž (SC 4)
Streda 17. júna: 9.15 – 18.00 vzduchová pištoľ 10 m M (SC 1), 10.30 – 15.45 trap M – 2. deň (SC 4)
Štvrtok 18. júna: 11.00 – 18.15 mix trap (SC 4)
Piatok 19. júna: 9.00 – 13.00 ľubovoľná malokalibrovka 3x20 Ž (SC 2, SC 3), 10.30 – 18.00 dvojitý trap M (SC 4)
Sobota 20. júna: 9.00 – 14.15 ľubovoľná pištoľ na 50 m M (SC 2, SC 3), 9.00 – 17.00 skeet M – 1. deň, skeet Ž (SC 4)
Nedeľa 21. júna: 9.00 – 16.15 skeet M – 2. deň (SC 4)
Pondelok 22. júna: 9.30 – 16.15 mix skeet (SC 4)

TAEKWONDO

1 športovkyňa (0 + 1)

Terézia Pavková (do 49 kg)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 17. júna v Kryštálovej hale 3):
Utorok 16. júna: 9.00 – 13.00 vyraďovacie súboje do 49 kg Ž, 15.00 – 18.00 štvrťfinále a semifinále, 20.00 – 23.15 súboje o medaily
 


TRIATLON

5 športovcov (2 + 3)

Muži: Lukas Šiška, Richard Varga, ženy: Romana Gajdošová, Ivana Kuriačková, Ivona Miklošová

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. a 14. júna na pláži Bilgah a v uliciach mesta):
Sobota 13. júna: 12.30 – 15.15 triatlon Ž
Nedeľa 14. júna: 12.30 – 15.00 triatlon M

VODNÉ PÓLO

26 športovcov (13 + 13), turnaj chlapcov aj dievčat je zároveň európskym šampionátom kadetov; Slováci boli vyžrebovaní do D-skupiny spoločne s tímami  Srbska, Španielska a Malty, Slovenky do B-skupiny spoločne so Španielskom, Talianskom, Ruskom, Francúzskom a Srbskom.

Družstvo chlapcov: Adam Furman, Andrej Kocák, Adam Mitruk, Matej Čaraj, Michal Rybnikár, Peter Barger, Roman Klampár, Samuel Baran, Tomáš Grivalský, Tomáš Orem, Jaroslav Úradník, Michal Úradník, Andrej Kováčik, družstvo dievčat: Barbora Baranovičová, Terézia Bergerová, Emma Junasová, Karin Kačková, Beata Kováčiková, Patrícia Krivdová, Janka Kurucová, Ivana Majláthová, Simona Pažická, Nataša Rybanská, Mirka Stankovianska, Kristína Stehlíková, Petra Stručková

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 12. - 21. júna vo Water Polo Arene 1 a 2):
Piatok 12. júna: 15.30 základná B-skupina D Rusko - Slovensko
Sobota 13. júna: 11.15 základná D-skupina CH Srbsko - Slovensko, 13.00 základná B-skupina D Srbsko - Slovensko
Nedeľa 14. júna: 13.00 základná D-skupina CH Malta - Slovensko, 15.00 základná B-skupina D Slovensko – Francúzsko
Pondelok 15. júna: 11.15 základná D-skupina CH Španielsko - Slovensko, 13.00 základná B-skupina D Španielsko - Slovensko
Utorok 16. júna: 14.15 základná B-skupina D Slovensko - Taliansko, 10.30 – 12.45 o umiestenie CH, 14.15 – 17.00 a 18.00 – 20.45 o postup do štvrťfinále CH
Streda 17. júna: 10.30 – 13.15 štvrťfinále D (WPA 1 a WPA 2), 14.15 – 17.00 a 18.00 – 20.45 štvrťfinále CH (WPA 1 a WPA 2)
Štvrtok 18. júna: 13.00 – 15.30 a 17.00 – 21.00 semifinále D (WPA 1)
Piatok 19. júna: 12.00 – 16.00 a 17.30 – 21.30 semifinále CH (WPA 1)
Sobota 20. júna: 12.00 – 16.00 zápas o bronz D (WP 1), 18.00 – 21.00 finále D (WPA 1)
Nedeľa 21. júna: 13.00 – 15.30 zápas o bronz CH (WP 1), 18.00 – 21.00 finále CH (WPA 1)

VOLEJBAL 13 športovci (13 + 0)

Družstvo mužov: Juraj Zaťko, Michal Hruška, Tomáš Kriško, Peter Mlynarčík, Štefan Chrtiansky, Marcel Lux, Radoslav Prešinský, Peter Ondrovič, Martin Vydarený, Boris Kempa, Tomáš Halanda, Ľuboš Macko, Daniel Končál

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. – 28. júna v Kryštálovej hale 1):
Nedeľa 14. júna: 9.00 základná B-skupina M Slovensko - Taliansko
Pondelok 16. júna: 16.30 základná B-skupina M Nemecko - Slovensko
Utorok 18. júna: 11.00 základná B-skupina M Rusko - Slovensko
Štvrtok 20. júna: 11.00 základná B-skupina M Slovensko - Belgicko
Sobota 22. júna: 14.30 základná B-skupina M Bulharsko - Slovensko
Streda 24. júna: 13.00 – 17.00 a 19.00 – 23.00 štvrťfinále M
Piatok 26. júna: 17.00 – 21.00 semifinále M
Nedeľa 28. júna: 10.30 – 15.00 zápasy o medaily M

ZÁPASENIE 9 športovcov (8 + 1), turnaj EH je zároveň európsky šampionát

Voľný štýl – muži: Mykola Bolotňuk (do 61 kg), Róbert Ollé (do 70 kg), Michal Duba (do 74 kg), Jozef Jaloviar (do 97 kg), Soslan Gaglojev (do 125 kg), žena: Lenka Matejová (do 48 kg), gréckorímsky štýl: István Lévai (do 66 kg), Vojtech Jakus (do 71 kg), Richard Rigó (do 75 kg)

PROGRAM EH V DISCIPLÍNACH SLOVÁKOV (súťaží sa 13. – 18. júna v Aréne Hejdara Alijeva):
Sobota 13. júna: 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 gréckorímsky štýl do 71 kg M
Nedeľa 14. júna: 10.00 – 14.00 a 18.00 – 21.30 gréckorímsky štýl do 66 kg M, do 75 kg M
Pondelok 15. júna: 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 voľný štýl do 48 kg Ž
Streda 17. júna: 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 voľný štýl do 74 kg M, do 97 kg M
Štvrtok 18. júna: 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 voľný štýl do 61 kg M, do 70 kg M, do 125 kg M

Celkový program I. EH v Baku nájdete TU.

Podujatia a športovci
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri