Šport a olympizmus
2 min. čítania

Výsledkom projektu RINGS sú štyri praktické nástroje

pp
Účastníci záverečnej konferencie projektu RINGS.
Foto
EOV

Projekt RINGS zameraný na inovatívne riadenie športových organizácií, do ktorého sa zapojil aj Slovenský olympijský a športový výbor, sa skončil záverečnou konferenciou v Bruseli. Výsledkom projektu sú štyri praktické nástroje.

Rings

Záverečnú konferenciu projektu RINGS, ktorý bol spolufinancovaný z programu Európskej únie Erasmus+ Sport, organizovala kancelária Európskych olympijských výborov pri Európskej únii v Bruseli. Projekt RINGS bol zameraný na rozvoj a modernizáciu strategického riadenia národných olympijských výborov (NOV) v Európe. Nástroje a výstupy z projektu pomôžu národným olympijským výborom i športovým federáciám pri ich každodennom operatívnom manažmente, čím môžu zlepšiť aj ich riadenie. V projekte bolo trinásť partnerov, z toho jedenásť národných olympijských výborov.

Záverečná konferencia bola príležitosťou načrtnúť význam projektu a predstaviť dosiahnuté výsledky. Prednášajúci predstavili štyri výstupy a nástroje. Príručku o strategickom riadení národných olympijských výborov napísal tím z univerzity v Mainzi. Usmernenia pre verejné záležitosti vypracoval Dánsky olympijský výbor. V dokumente poskytuje športovým organizáciám kľúč k orientácii v oblasti verejných záležitostí a vzťahov.

Nástroj pre zainteresované strany vypracovala Kancelária EOV pri EÚ, športové organizácie by podľa neho mali pochopiť svoj ekosystém s prispôsobeným zoznamom opatrení na strategický prístup ku každej zainteresovanej strane. Online platforma pre riadenie športu spája všetky nástroje vyvinuté Kanceláriou EOV pri EÚ prostredníctvom projektov Erasmus+.

Hlavným rečníkom konferencie bol bývalý atlét, účastník OH v behu na 400 m a dnes generálny riaditeľ Belgického olympijského výboru Cédric van Branteghem. V príhovore vysvetlil, ako sa zásady adaptability, proaktivity a kreativity týkajú jeho kariéry vrcholového športovca aj vedúceho športovej organizácie.

Na konferencii sa zúčastnili zástupcovia viacerých európskych národných olympijských výborov, Európskej komisie, Európskeho parlamentu a Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA).

Erasmus+
Tagy
nadacia2percenta2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola