2 min. čítania

Prvá tohtoročná Olympijská kvapka krvi bude 24. apríla v Košiciach

Nadácia SOŠV
Fotografia z vlaňajšej Olympijskej kvapky krvi v Trnave, kam akciu prišli podporiť traja olympionici - Zuzana Rehák Štefečeková, Martina Gogolová-Kohlová a Richard Varga,
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

BRATISLAVA 16. apríla (SOŠV) – Olympijská kvapka krvi (OKK) je už tradičný projekt Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorý sa realizuje už niekoľko rokov v rôznych mestách Slovenska. Prvá tohtoročná Olympijská kvapka krvi sa uskutoční už o niekoľko dní – v stredu 24. apríla v Košiciach. Druhým zatiaľ známym dejiskom tohtoročnej OKK bude 4. júna Nemocnica sv. Michala v Bratislava.

Nadácia SOŠV pozýva ľudí z Košíc a okolia, ktorí chcú pomôcť darovaním najvzácnejšej tekutiny ľuďom s vážnymi zdravotnými problémami, aby prišli 24. apríla v čase od 9:00 do 12:00 na Magistrát mesta Košice. Odbery tam budú prebiehať vo vstupnej hale. Budú ich vykonávať pracovníci Národnej transfúznej služby SR.

Odber krvi môže byť aj s úsmevom. Na fotografii z vlaňajšej OKK v Trnave predseda správnej rady Nadácie SOV Dušan Guľáš v debate s olympionikčou Martinou Gogolovou-Kohlovou a s pracovníčkou Národnej transfúznej služby SR.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

„Vždy nás poteší, ak sa k tejto myšlienke pripoja aj naši športovci. Po minulé roky z radov olympionikov tento projekt aktívne podporili Jana Dukátová, Jakub Grigar, Martina Gogolová-Kohlová, Zuzana Rehák Štefečeková, Richard Varga, Juraj Tarr, Tibor Linka, Andrej Martin, Matej Tóth, Juraj Minčík, či Michal Handzuš,“ povedal predseda správnej rady Nadácie SOŠV Dušan Guľáš a dodal: „Z tejto spolupráce ide veľmi veľa dobrej energie, a to nám vzájomne pri práci veľmi pomáha. Vyzývame ľudí, aby sa k nám pripojili a prišli darovať krv.“

Darcovia krvi v Košiciach môžu využiť parkovisko pri budove magistráte. Nadácia SOŠV oslovila so žiadosťou o podporu akcie Športové gymnázium v Košiciach a Olympijský klub Košice.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri