Športové aktuality
2 min. čítania

Radoslav Židek skončil po páde lietadla v nemocnici

tasr
Radoslav Židek na olympijskej trati v Bardonecchii.
Foto
TASR/RADOVAN STOKLASA

Strieborný olympijský medailista v snoubordingu Radoslav Židek pilotoval podľa portálov TV Markíza a TV JOJ malé lietadlo, ktoré spadlo v utorok v katastri Petrovíc v okrese Bytča. Pri havárii sa zranili dvaja muži, previezli ich do nemocnice na ošetrenie.

Na miesto havárie malého lietadla, ktoré následne začalo horieť, vyslali podľa polície všetky záchranné zložky. „Oboch mužov previezli do nemocnice na ošetrenie. Príčina pádu je nateraz v štádiu vyšetrovania,“ informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Miesto nehody malého lietadla, ktoré spadlo v katastri Petrovíc v okrese Bytča.
Miesto nehody malého lietadla, ktoré spadlo v katastri Petrovíc v okrese Bytča.
Foto
TASR/ERIKA ĎURČOVÁ

Informáciu o páde lietadla prijali zdravotnícki záchranári na tiesňovej linke 155 o 18.28 h. „Na pomoc sme okamžite vyslali záchranárov. Zraneného, ktorý utrpel popáleniny 2. stupňa, však ešte pred príchodom posádky svedkovia udalosti naložili do auta a smerovali s ním do nemocnice. Posádka ho od nich prevzala, ošetrila ho a previezla do nemocnice,“ povedala pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline prijali podľa hovorkyne Lenky Zátekovej jedného z účastníkov nehody lietadla: „Muž utrpel popáleniny tváre, horných a dolných končatín a popáleniny pokrývajú 30 percent povrchu jeho tela. Pacient je stabilizovaný, pri vedomí, absolvoval všetky nevyhnutné vyšetrenia. V celkovej anestézii mu náš tím zdravotníkov momentálne ošetruje popáleniny na operačnej sále oddelenia úrazovej chirurgie.“

Štyridsaťročný Radovan Židek získal striebro v snoubordkrose v Turíne 2006 a stal sa prvým slovenským medailistom na zimných olympijských hrách v ére samostatnosti.

Podujatia a športovci
Šport
nadacia2percenta2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola