Športové aktuality
2 min. čítania

Rexová získala piatu slovenskú medailu v Pekingu

Šestnásťročná slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová (vľavo) a navádzačka Eva Trajčíková počas slalomu zrakovo znevýhodnených žien.
Foto
TASR/AP

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou získali na zimných paralympijských hrách v Pekingu bronzovú medailu v sobotnom slalome zrakovo znevýhodnených žien. Pre slovenskú výpravu je to piaty cenný kov z prebiehajúcich hier (3-0-2).

Šestnásťročná Rexová si vybojovala v Pekingu druhú medailu, predtým získala zlato v super-G. V slalome si udržala tretiu pozíciu po prvom kole, v cieli mala v súčte oboch kôl manko 4,78 sekundy na víťaznú Rakúšanku Veroniku Aignerovú. Striebro patrí ďalšej rakúskej reprezentantke Barbare Aignerovej. Slovenka Henrieta Farkašová s navádzačom Martinom Motykom obsadili 5. miesto so stratou 5,47 s.

„Včera som si písala s mamou a sľúbila som jej, že získam pre ňu medailu. Bola to silná motivácia, aj keď som v závere už išla úplne na doraz. Boleli ma nohy, vlastne všetko. Povedala som si však, že musím dôjsť do cieľa, aj keby to malo byť cez žiletky,“ uviedla bronzová Rexová pre portál SPV.

Farkašová bola po prvom kole štvrtá, no útok na medailu jej nevyšiel a v druhom sa o jednu priečku zhoršila: „Na štarte druhého kola som cítila napätie, ale snažila som sa ísť uvoľnene. Súperky boli lepšie a teším sa, že sa na stupne víťazov dostala Saška Rexová. Lyže ostávajú mojou srdcovkou. Slalom trénujem relatívne najmenej, viac ma ťahajú rýchlostné disciplíny. Som šťastná, že si z Pekingu odvážam dve zlaté medaily ale aj z toho, že som sa po všetkých trápeniach mohla vrátiť na lyže.“

V kategórii stojacich pretekárok skončila debutantka Vanesa Gašková v slalome na 9. priečke, Petra Smaržová preteky nedokončila.

OLOV
pg
konferencia
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV