Športové aktuality
Foligno
2 min. čítania

Sagan vyhral 10. etapu Gira d´Italia a je na čele bodovacej súťaže

Profile picture for user Soucek
Ľubomír
Souček
Radosť Petra Sagana z etapového víťazstva na Gire d´Italia.
Foto
TASR/AP

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v pondelkovej 10. etape 104. ročníka Giro d'Italia a obliekol sa do cyklámenového dresu pre lídra bodovacej súťaže. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe mal najsilnejšie nohy v záverečnom špurte 139 km dlhej trasy z L’Aquily do Foligna a pripísal si druhý triumf na podujatí. Vlani vyhral taktiež v desiatej etape. Na druhom mieste skončil Fernando Gaviria z Kolumbie (UAE-Team Emirates) a tretí finišoval domáci Davide Cimolai (Israel Start-Up Nation).

Na čele celkového poradia sa nič nezmenilo a ružový dres si udržal Egan Bernal z Kolumbie (Ineos Grenadiers). Vďaka víťazstvu sa Sagan so 108 bodmi dostal na čelo bodovacej súťaže, Gaviria a Cimolai naňho strácajú zhodne 17 bodov. Zužitkoval výbornú prácu svojho tímu najmä v druhej polovici etapy, keď sa Bora na dvoch stúpaniach striasla viacerých šprintérov. Pozíciu na čele pre svojho lídra udržala aj v technickom dojazde vo Foligne a trojnásobný majster sveta ju pretavil na triumf.

V televíznom rozhovore pre talianskych organizátorov sa Sagan prihovoril fanúšikom aj v slovenčine: "Ďakujem, že ste pozerali, celému tímu, že odviedol skvelú robotu a som rád, že som mohol vyhrať. Dnes to bol pre nás veľmi dobrý deň. Oproti predchádzajúcim etapám som mal trochu viac šťastia. Tiež som mal dobré nohy, ale nemal som vždy dobrú pozíciu, v tom poslednom dojazde som skoro skončil na zemi, čo sa našťastie nestalo. Uvidíme ako to pôjde ďalej a či dokážem získať cyklámenový dres."

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri