Športové aktuality
2 min. čítania

Salkazanov obhájil titul majstra Európy, z bronzu sa teší Calukov

TASR
Radosť Tajmuraza Salkazanova po semifinálovej výhre v Osle.
Foto
UWW.org

Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov obhájil titul majstra Európy vo voľnoštýliarskej kategórii do 74 kg. V stredajšom dramatickom finále ME v Budapešti zdolal Taliana Franka Chamiza Marqueza 7:5 na body, keď dokázal otočiť stav z 0:5.

Dvadsaťpäťročný rodák z Osetska zažil ďalší medailový úspech na vrcholnom podujatí. Vlani triumfoval na kontinentálnom šampionáte vo Varšave, z MS má striebro z Osla 2021 a bronz z Nur-Sultanu 2019 (do 79 kg).

Salkazanov nenašiel v maďarskej metropole premožiteľa ani v jednom zo štyroch súbojov. Najprv v utorok v osemfinále zvíťazil nad Poliakom Kamilom Rybickým hladko 5:0 na body a vo štvrťfinále nedal šancu naturalizovanému Rumunovi Zurabovi Kaprajevovi, ktorého zdolal 12:1 na technickú prevahu. V semifinále pokoril Turana Bajramova z Azerbajdžanu 8:2 na body. Vo finále s vicemajstrom sveta z roku 2019 a dvojnásobným majstrom Európy Chamizom prehrával už 0:5, ale nezložil zbrane a v záverečných sekundách dokonal skvelý obrat.

Bronz bral aj "nováčik" v slovenskom drese Cakulov

Medailový úspech v utorok zaknihoval v kategórii do 97 kg aj Batyrbek Cakulov. Cakulov je rodák zo Severného Osetska v južnom Rusku, slovenské občianstvo získal len nedávno. Na ME 2022 absolvoval premiéru v slovenskej reprezentácii. V ruskom drese už slávil úspechy v kategórii do 23 rokov, keď ešte štartoval do 92 kg. Na ME do 23 rokov v Novom Sade 2019 vybojoval zlato a rok predtým v Istanbule bronz. Pred tromi rokmi získal striebornú medailu na MS do 23 rokov, ktoré sa konali takisto v Budapešti. V roku 2018 triumfoval na ruskom šampionáte.

nadacia2percenta2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola