Comapedrosa

Skialpinistka Jagerčíková znovu vicemajsterkou sveta v šprinte

Marianna Jagerčíková (vľavo) po roku na majstrovstvách sveta znovu na striebornom stupni víťaziek.
FB Marianny Jagerčíkovej

Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková získala na MS v Andorre striebornú medailu v šprinte. V stredisku Comapedrosa tak obhájila druhú pozíciu zo svetového šampionátu spred dvoch rokov vo Švajčiarsku. Zlato si vybojovala Švajčiarka Marianne Fattonová, bronz Talianka Mara Martiniová. Dvadsiatu priečku spomedzi 28 štartujúcich obsadila ďalšia Slovenka Katarína Lovrantová.

Pred dvoma rokmi vo švajčiarskom Villars-sur-Ollon bolo Jagerčíkovej striebro jej prvou medailou z vrcholných podujatí v skialpinizme. V ďalších mesiacoch na to nadviazala niekoľkými pódiovými umiesteniami, vrátane víťazstiev v pretekoch Svetového pohára. "Konečne to dnes vyšlo. Ďakujem každému, kto mi držal palce," znela prvá reakcia 35-ročnej rodáčky z Brezna po utorkovej striebornej súťaži v údolí Comapedrosa nad dedinou La Massana.

Skialpinizmus má v budúcnosti šancu stať sa olympijským športom. V roku 2020 bol súčasťou programu ZOH mládeže vo švajčiarskom Lausanne.