Športové aktuality
Bratislava
2 min. čítania

Slovenky otočili zápas s Bieloruskami, postúpili do osemfinále ME vo volejbale

TASR
Slovenské volejbalistky zvládli aj tretí zápas domácej D-skupiny majstrovstiev Európy.
Foto
TASR/Pavel Neubauer

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili aj vo svojom treťom zápase v D-skupine v Bratislave na majstrovstvách Európy a zabezpečili si účasť v osemfinále. V pondelok po dramatickom priebehu zdolali Bielorusko 3:2, pričom prehrávali na sety 0:2.

Slovensky štartovali na majstrovstvách Európy vo volejbale v rokoch 2003, 2007 a 2009, zakaždým skončili už v základnej skupine. Až tohtoročný domáci šampionát im priniesol úspech a po prvý raz v histórii si zahrajú vo vyraďovacej fáze.

Zverenky Marca Fenoglia sú aktuálne na čele skupiny s ôsmimi bodmi, druhé Nemecko ich má na konte tiež osem. Práve s Nemkami sa Slovenky stretnú v najbližšom zápase.

Hlasy po zápase:
Nina Herelová, blokárka SR:
"Som veľmi rada, že sme to dokázali otočiť, pretože pri stave 0:2 ide psychika smerom dole. Ale my bojujem za každých okolností. Za to, ako sme bojovali, sme si víťazstvo zaslúžili. Od tretieho setu sme boli lepšie v útoku a zlepšili sme aj servis."

Jaroslava Pencová, blokárka SR: "Ja som síce naposledy povedala, že sa nevzdáme za žiadnych okolností, ale nemyslela som to až takto doslova. Ale aspoň sme ukázali, že tím je vnútorne veľmi silné, bojujeme jedna za druhú a toto víťazstvo je neuveriteľné. Mali sme na začiatku problémy s rotáciou Bielorusiek, ale potom sme začali lepšie brániť diagonálu, pozmenili sme nejaké veci. A potom to už išlo samé. Ľudia nám dali neskutočne veľa síl."

Marco Fenoglio (tréner SR): "Zápas sa nekončí po dvoch setoch. Napríklad dnes sa skončil až po piatich. Už dlhšie hovorím, že nikdy neprestávame bojovať a teraz sa to potvrdilo. Myslím si, že sme otvorili dôležitú kapitolu v histórii Slovenska, keďže sme dosiahli niečo, čo tu ešte nebolo."

D-skupina /Bratislava/:
Slovensko - Bielorusko 3:2 (-22, -22, 17, 18, 14) 

Slovensko: Herelová 16, Palgutová 14, Kostelanská 13, Pencová 17, Koseková 1, Radosová 14, libero Španková (Hrončeková 0, Hudecová 1, Ovečková 1, Kijaková 4). Tréner: M. Fenoglio.
Bielorusko: Kananovičová 0, Markevičová 6, Stoljarová 13, Klimecová 17, Sakolčiková 8, Kalinovská 16, liberá Pavliukovská a Fedarinčiková (Kascjučiková 1, Hareliková 22, Iľutová 0, Šašová 1). Tréner: P. Chilko.

Zápas trval 131 minút, rozhodovali: Muha (Chor.) a Marquesová-Ferreirová (Portug.), 4851 divákov.

Šport
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri