Športové aktuality
Malmö
3 min. čítania

Slovenské stolné tenistky postúpili do štvrťfinále ME, v ktorom podľahli Francúzkam

Barbora Balážová prispela k postupu do štvrťfinále v súboji s Maďarkami dvoma víťazstvami.
Foto
TASR/Pavol Zachar

Slovenské stolnotenisové reprezentantky postúpili do štvrťfinále ME v Malmö a získali miestenku na budúcoročné MS družstiev v Pusane. V osemfinálovom dueli zvíťazili za švédskymi stolmi nad Maďarskom 3:1. Dva body získala Barbora Balážová, tretí pridala Tatiana Kukuľková.

Slovenky proti Maďarkám ťažili z dobrého úvodu. Balážová zdolala Georginu Potovú 3:0 a uspela aj Kukuľková, ktorá v koncovkách setov prevýšila Csillu Doru Madarászovú a zvíťazila 3:1. Ema Labošová síce podľahla Mercedes Nagyvarádiovej 1:3, no Balážová potom triumfovala nad Madarászovou 3:1 a zabezpečila družstvu Jaromíra Truksu účasť v Pusane. Svetový šampionát v Kórejskej republike bude zároveň súčasťou kvalifikačného procesu na OH 2024 v Paríži.

SLOVENSKO - Maďarsko 3:1

Barbora Balážová - Georgina Potová 3:0 (8, 9, 9), Tatiana Kukuľková - Csilla Dora Madarászová 3:1 (12, 6, -7, 9), Ema Labošová - Mercedes Nagyvarádiová 1:3 (-7, 4, -7, -9), Balážová - Madarászová 3:1 (8, -7, 7, 5).

"Je to historický míľnik, veď Slovensku sa na ME stolnotenisových družstiev ešte nikdy nepodarilo postúpiť medzi elitnú osmičku. Barbore Balážovej sa v zápasoch proti Srbkám a Holanďankám nedarilo podľa predstáv, napriek tomu som jej veril a postavil som ju dnes proti maďarskej jednotke Potovej. Báša podala výborný výkon, reč tela bola u nej úplne iná ako v predchádzajúcich zápasoch. "Kuki" zdolala Madarászovú aj vlani na MS a teší ma, že teraz to zopakovala. Škoda, že Eme Labošovej sa nepodarilo pridať tretí bod, spravila tam zopár chýb. Báša však potom získala skalp Madarászovej, čo je fantázia," uviedol pre TASR reprezentačný tréner žien Jaromír Truksa.

Slovenky nastúpili v dueli o postup do semifinále v piatok proti Francúzkam, ktoré zdolali Rakúsko 3:0. Slovenským stolnotenisovým reprezentantkám sa nepodarilo vybojovať si medailu na ME družstiev v Malmö. Francúzkam podľahli 1:3 a nepostúpili do semifinále, čo by im zaručilo medailu.

Proti Francúzkam uhrali Slovenky prvý bod hneď v úvodnom stretnutí, v ktorom Barbora Balážová zdolala Prithiku Pavadová 3:2 na sety. V ďalších troch dueloch už na súperky nestačili. V drese Francúzka zdolala Tia Nan Jüan najprv Emu Labošovú 3:0 a potom aj Balážovú 3:1. Tatiana Kukuľková nestačila v štyroch setoch na Audrey Zarifovú.

Francúzsko - SLOVENSKO 3:1
Prithika Pavadová - Barbora Balážová 2:3 (5, 11, -5, -8, -8), Tia Nan Jüan - Ema Labošová 3:0 (9, 8, 5), Audrey Zarifová - Tatiana Kukuľková 3:1 (2, 8, -10, 9), Tia Nan Jüan - Barbora Balážová 3:1 (4, -7, 9, 6).

OLOV
pg
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV