Baku / XV. letný EYOF

Slovensko má prvú medailu na EYOF v Baku! Cyklista Martin Svrček si vybojoval bronz!

Slovensko získalo získalo prvú medailu na XV. Európskom olympijskom festivale mládeže! Cyklista Martin Svrček obsadil v pretekoch s hromadným štartom 3. miesto a získal bronzovú medailu!

Mladý cyklista dnes na 75 km dlhej trati podal fantastický výkon. V špurte šesťčlennej skupiny ho predbehli len zlatý Mihkels z Estónska a strieborný Belletta z Talianska. Všetci traja dosiahli zhodný čas 1:49:24 h. Jeho najväčšou ambíciou pred EYOF bolo umiestniť sa v TOP 3, a to sa mu dnešným výkonom podarilo„Prvé kolo sme čakali, čakali, kto ujde z toho balíka a ako sa to bude celé vyvíjať. Prvé kolo šiel celý pelotón pokope, po nejakom čase však úplne zastavil. No a potom nastúpil Martin, spolu išli asi štyria a náskok sa stále zvyšoval. Martin hovoril, že mal jednu krízu na stúpaní, ale zvládol to a potom už šestica šla na okruhu sama. Už sme len čakali na výsledok, ktorý dopadol výborne," povedal po jazde tréner Vladimír Švajdleník. Ďalší Slovák Lukáš Ungvarský obsadil 18. miesto a Jakub Slivka bol na 20. priečke, obaja so stratou 1:56 min.