Šport a olympizmus
3 min. čítania

SOŠV a OZ Košická aréna uzavreli memorandum, chcú zlepšiť situáciu Steel arény

(TASR)
Foto
TASR/FRANTIŠEK IVÁN

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) spolu s občianskym združením (OZ) Košická aréna v uplynulých dňoch podpísali Memorandum o porozumení. Jeho hlavným zámerom je finančná stabilizácia a ďalší rozvoj Steel arény.

V memorande deklarujú spoločný cieľ, ktorým je rozvoj infraštruktúry v Košiciach so zámerom využiť pri tom Steel arénu a jej tréningovú halu. Pre obe športoviská sa budú aktívne snažiť hľadať možnosti podpory a budú spolupracovať pri možnostiach využitia vlastných financií, štátnych zdrojov alebo eurofondov.

SOŠV záleží na tom, aby v Košiciach bola športová infraštruktúra národného významu, Steel aréna spĺňa všetky jej atribúty. Aj z tohto dôvodu sa SOŠV rozhodol uzavrieť memorandum a nadviazať úzku vzájomnú spoluprácu. „Je však potrebné, aby aj samospráva, inštitúcie a firmy v meste priložili svoju ruku k dielu. Táto infraštruktúra slúži mestu, je tu a nikto nikdy ju odtiaľ nepresťahuje. Rokovali sme aj so zástupcami Fondu na podporu športu, ktorí zdieľajú tento názor. Radi by sme sa podieľali na projektoch, ktoré sú vhodné a výhodné pre nás, Steel arénu i mesto Košice,“ uviedol prezident SOŠV Anton Siekel, podľa ktorého je memorandum prvým krokom v spolupráci.

Košické oceliarne majú v OZ Košická aréna 34-percentný podiel na hlasovacích právach. Mesto Košice má 33,33 percenta a skupina košických podnikateľov 32,67 percenta. Viceprezident U. S. Steelu a zároveň prezident Košickej arény David Hathaway verí, že aj vďaka partnerstvu so SOŠV bude možné začať s postupnou modernizáciou multifunkčného komplexu a postupne sa k nemu pripoja aj ďalší partneri z radov súkromnej sféry.

Ak sa podľa primátora Jaroslava Polačeka začne memorandum napĺňať, bude to mať pozitívny vplyv nielen na stabilizáciu Steel arény, ale aj na ďalší rozvoj športu v meste. Pripomenul, že vzhľadom na kritickú finančnú situáciu mesto v polovici marca na zabezpečenie prevádzky haly poslalo sumu 50-tisíc eur. Tvrdí, že ak by sa tak nestalo, Steel aréna by prestala splácať svoje záväzky voči dodávateľom energií a zamestnancom.

Vo vedení OZ Košická aréna a Steel arény došlo vlani v novembri aj k personálnym zmenám. Momentálne sa koná výberové konanie na post generálneho manažéra Steel arény.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri