Športové aktuality
2 min. čítania

Paulína Bátovská Fialková začala sezónu 8. miestom v Kontiolahti

tasr
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková strieľa počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km v rámci 1. kola Svetového pohára v biatlone 30. novembra 2022 vo fínskom Kontiolahti.
Foto
TASR/AP

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila ôsme miesto v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára. So streleckou bilanciou 0-1-0-0 finišovala vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km vo fínskom Kontiolahti s mankom 1:39,7 minúty na víťaznú Hannu Öbergovú zo Švédska.

Druhá bola Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová s mankom 36,5 s a tretia skončila Talianka Lisa Vittozziová (+39,7 min).

Pre Öbergovú to bolo ôsme individuálne víťazstvo v kariére. Na strelnici spravila len jednu chybu na záverečnej položke. Dvadsaťsedemročná Švédka sa držala od úvodu na čele. Po prvej ležke mala náskok päť sekúnd pred sestrou Elvirou, po druhej položke už takmer pol minúty pred prenasledovateľkami a po tretej už skoro minútu. Na poslednú stojku prišla s veľkou rezervou a napriek netrafenému terču z nej vybehla s dostatočným náskokom. Do cieľa prišla o 36,5 s pred „čistou“ Tandrevoldovou. Vittozziová minula terč na prvej ležke, potom však už nechybovala a prepracovala sa na tretie miesto.

Bátovská Fialková sa po prvej čistej ležke zaradila na 17. miesto, po chybe na druhej položke sa prepadla na 26. priečku, ale kvalitným bežeckým výkonom a presnou streľbou v ďalších dvoch kolách sa prepracovala na konečné 8. miesto a úspešne tak odštartovala novú sezónu SP. Po úvodných pretekoch má na konte 34 bodov do hodnotenia SP.

Nedarilo sa jej sestre Ivone Fialkovej, ktorá po čistej prvej položke minula tri terče na druhej a všetkých päť na záverečnej stojke, keď pravdepodobne mierila na nesprávny terč. S ôsmimi chybami tak skončila až na 88. mieste (+12:03,9 min). Mária Remeňová obsadila s bilanciou 0-1-1-1 55. miesto so stratou 6:19,6 min, jej sestra Zuzana (2-1-1-2) skončila na 80. priečke (+9:20,7 min). Obe na tejto trati v SP debutovali.

Podujatia a športovci
Šport
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola