Aktuality

Športovci majú možnosť tvoriť znenie Charty športovcov

SOV

Lausanne / Bratislava 8. júna (SOV) - V snahe úzko spolupracovať so športovcami v celom športovom hnutí, Charta športovcov rieši najdôležitejšie problémy, ktorým športovci čelia. Športovci majú jedinečnú príležitosť  zapojiť  sa do  jedného z najdôležitejších dialógov v športe a podieľať sa na znení Charty športovcov.

Zapojte sa aj Vy do diskusie o Charte športovcov. Zaregistrujte sa pomocou nižšie uvedeného krátkeho formulára. V budúcnosti Vám pošleme dotazník, kde uvediete vaše názory a nápady. Váš názor je pre nás kľúčový, aby sme zabezpečili úspech tohto projektu pre športovcov na celom svete. Zdieľajte tieto informácie na sociálnych sieťach a pozvite aj svojich kolegov športovcov, aby sa zapojili do dialógu.

Kľúčové témy Charty športovcov

V súčasnosti sa Charta sústreďuje na päť kľúčových tém - integrita a čistý šport, správne riadenie a komunikácia, kariéra a marketing, ochrana športovcov, športová súťaž. Konkrétnejšie sú kľúčové témy práv športovcov ďalej definované a v súčasnosti uvedené v návrhu Charty športovcov s 19 dodatočnými zásadami, zatiaľ čo povinnosti športovcov sú spresnené v 16 špecifických bodoch.

Originálne znenie konceptu Charty športovcov nájdete tu https://www.olympic.org/athlete365/athletecharter/
Na tejto stránke sa môžete aj zaregistrovať a zdieľať Váš názor.

Ak máte akékoľvek postrehy, s ktorými sa chcete podeliť v ktoromkoľvek štádiu tvorby Charty športovcov, obráťte sa na adresu [email protected]