Šport a olympizmus
2 min. čítania

Športové organizácie dostanú kompenzácie za výpadok financií z odvodov z lotérií

(pp, TASR)

Športové organizácie dostanú od ministerstiev školstva a financií kompenzácie za nižší tohtoročný odvod z lotériových hier. Ministerstvo financií vyčlenilo sumu 2 milióny eur, ministerstvo školstva rozdelí podľa svojej tlačovej správy takmer 1,7 milióna eur.

O rozhodnutí kompenzovať odvody z lotérií informoval na tlačovej konferencii poslanec Národnej rady SR a splnomocnenec vlády pre mládež a šport Karol Kučera.

„Som rád, že sme našli s ministerstvom financií, ministerstvom školstva a so spoločnosťou Tipos rozumné riešenie, ktoré pomôže zachovať úroveň financovania v rozsahu, s ktorým zväzy počítali,“ povedal Kučera.

Ministerstvá podľa jeho slov poskytujú tieto peniaze najmä na sanáciu výpadku príjmov športových zväzov za posledný štvrťrok 2021, ktorý vznikol pre nižší výber odvodu za výherné žreby. Tento krok ocenili aj poslanci Richard Nemec a Radovan Sloboda.

Rezort školstva priblížil, že v roku 2021 bol zákonný odvod z lotériových hier do športu krátený o približne 4 milióny eur. S touto sumou podľa neho zväzy a národné športové organizácie počítali a mali ju riadne zazmluvnenú už začiatkom tohto roka. Aj to mali byť dôvody rokovaní s ministerstvom financií o možnostiach ich podpory.

„Nám na MŠVVŠ SR sa navyše podarilo najmä z dôvodu pandémie COVID-19 ušetriť takmer rovnakú sumu, ktorú pridáme k dvom miliónom od MF SR, vďaka čomu naše športové organizácie nepocítia v tejto ťažkej dobe avizovaný veľký výpadok a dostanú za celý rok sumu, ktorá bola pôvodne rozpočtovaná a zazmluvnená. Veríme, že peniaze pomôžu nielen zväzom, ale aj ich členským klubom,“ doplnil štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Tagy
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola