Šport a olympizmus
2 min. čítania

Športoví odborníci v ťažkých časoch motivovali ostatných k pohybu. Vďaka projektu #DAMETO získali finančnú podporu

Profile picture for user Krsko
Stanislav
Krško

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom v čase koronakrízy odštartovali grantový program „Dáme to“. Ten bol určený pre športových odborníkov, ktorí sa v náročnej situácii nevzdali a ďalej motivovali seba a aj svojich zverencov k aktívnemu pohybu a športu. V prvom grantovom kole prerozdelila Nadácia SOŠV na tento účel z rezervného fondu Pripravení pomáhať až 20 000 eur.

Tréneri a športoví odborníci sú jedna z najzraniteľnejších skupín v našom športe. Pritom sú dôležití nielen vo vrcholovom športe, ale aj pri výchove detí a mládeže. Po zatvorení športovísk, posilňovní, bazénov, telocviční i štadiónov zostali počas pandémie bez pravidelných príjmov. Napriek tomu, mnohí využili možnosti online sveta a aj naďalej sú v kontakte so svojimi zverencami, podporujú ich, motivujú ich a pomáhajú im zostať športovo aktívni. Nadácia SOŠV a SOŠV ich v tomto úsilí chce podporiť cez nový grantový program „Dáme to“.

Postupne vám predstavíme výber z tých, ktorí sa do projektu zapojili. Pozrite si videá trénerov, fyzioterapeutov, športových psychológov, lekárov či ďalších športových odborníkov, ktorí môžu pomôcť aj vám. Všetky videá si môžete pozrieť na našom webe.

Jakub Chudý

basketbal - tréner 5. triedy

Pôsobím v klube Inter Bratislava, kde som hlavným kondičným trénerom. V súčasnosti tvorím inštruktážne videá pre basketbalistov, ale aj iné športové odvetvia.

Anna Nesterová

moderná gymnastika - tréner 1. triedy

Pochádzam z Ruska a niekoľko rokov som pôsobila v Bielorusku, kde som vychovala majsterky Bieloruska a aj Európy. Mojím snom je zabojovať s mojimi gymnastkami o miestenku na Olympiáde 2028

Anita Lamošová

športový aerobik - tréner 5. triedy

Byť trénerom je pre mňa poslaním. Som súčasťou komunity športového aerobiku už 14 rokov a okrem trénerskej činnosti sa aj aktívne venujem športovej činnosti na reprezentačnej úrovni.

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV