Štvrtý deň súťaží na XI. zimnom EYOF v Brašove: Do diania sa zapojili po prvý raz krasokorčuliari, Marco Klepoch obsadil v krátkom programe 7. miesto

Mojmír Gaško, tlačový atašé slovenskej výpravy

Brašov 20. február (SOV – od tlačového atašé výpravy Mojmíra Gaška) – Na XI. zimnom EYOF dnes z našich športovcov súťažili len alpské lyžiarky a po prvý raz sa predstavili aj krasokorčualiari. Zjazdárky mali dnes na programe slalom. Po relatívne dobrom prvom kole sa však už našim reprezentantkám v tom druhom až tak nedarilo. Najlepšie z nich dopadla Katarína Miklošová (na fotografii Jakuba Súkupa), ktorá obsadila 24. miesto. Jej nie práve najšťastnejšie odjazdené 2. kolo komentoval aj tréner Zoltán Baron: „V 2. kole mala Katka Miklošová problém, skoro vypadla, stratila tam sekundu, možno sekundu a pol.“ Na 27. mieste skončila po dvoch kolách Lenka Strachanová, 38. pozíciu obsadila Dominika Bobáková. Smolu mala Laura Prieložná. Tá vyštartovala bez jednej palice a po desiatich bránkach musela skončiť. Relatívne spokojný bol s výsledkom našich dievčat tréner Zoltán Baron: „Som rád, že sa udržali na pozícii, ktorá je akceptovateľná. Myslím, že to mohlo byť aj lepšie, no oproti slalomu to bolo podstatne veselšie.“

alt
alt

Premiéru dnes zažili naši krasokorčuliari Bronislava DobiášováMarco Klepoch, ktorí súťažili v krátkych programoch. Brnislava Dobiášová štartovala v konkurencii 28 krasokorčuliarok. Naša reprezentantka v úvode spadla a napokon skončila na 16. mieste. Marco Klepoch (na fotografii Jakuba Súkupa) si počínal výborne. Štartoval ako siedmy v poradí a po svojej jazde obsadil 2. pozíciu. Po skončení krátkych programov napokon skončil na 7. mieste.

VÝSLEDKY ŠTVRTÉHO DŇA XI. ZIMNÉHO EYOF V BRAŠOVE:

Zjazdové lyžovanie – dievčatá, slalom (51 klasifikovaných): 1. Christensenová (Nór.) 1:33.78, 2. Agerová (Rak.) 1:33.97, 3. Brezovniková (Slo.) 1:34.32,...24. Katarína Miklošová 1:38.55, 27. Lenka Strachanová 1:39.12, 38. Dominika Bobáková 1:44.16, Laura Prieložná nedokončila 2. kolo (všetky SR)

Krasokorčuľovanie – dievčatá, krátky program (28): 1. Stavitskajová (Rus.) 54.13, 2. Ventardová (Fra.) 46.86, 3. Hercegová (Nem.) 44.28,...16. Bronislava Dobiášová 33.03 (SR)

chlapci, krátky program (19): 1. Pitkeev (Rus.) 58.61, 2. Paniot (Ukr.) 57.10, 3. Newberry (Brit.),...7. Marco Klepoch 45.97 (SR)

ZVYŠNÝ PROGRAM SLOVÁKOV NA XI. ZIMNOM EYOF V BRAŠOVE:

Štvrtok 21. februára: zjazdové lyžovanie – slalom CH (10:00 – 15:00), biatlon – 6 km D + 7,5 km CH (10:00 – 11:30, resp. 13:00 – 14:30), beh na lyžiach – šprint voľnou technikou D + CH (kvalifikácia 10:00 – 11:30, finále 12:30 – 14:30), snoubording – paralelný obrovský slalom D + CH (9:00 – 15:30), krasokorčuľovanie – voľný program D (12:30 – 17:00)

Piatok 22. februára: zjazdové lyžovanie – paralelný obrovský slalom miešaných družstiev 3 CH + 3 D (8:00 – 17:00), biatlon – miešané štafety 2x6 km D + 2x7,5 km CH (10:00 – 12:00), beh na lyžiach – miešané štafety (10:00 – 12:00), krasokorčuľovanie – voľný program CH (12:00 – 15:00), záverečný ceremoniál (19:30 – 21:00)

Videá z dnešného dňa si môžete pozrieť v našej video galérii: 1. kolo slalomu alpských lyžiarok, jazda Bronislavy Dobiášovej.