Aktuality
3 min. čítania

Sumár výsledkov Slovákov na II. ZOHM v Lillehammeri

Mojmír Gaško

ĽADOVÝ HOKEJ:

dievčatá, základná skupina (5 účastníkov):
Slovensko - Nórsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), góly Slovenska: Ágoštonová, Maťašová,
Česká republika – Slovensko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), gól Slovenska: Ágoštonová,
Švédsko – Slovensko 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0, 1:0), gól Slovenska: Čorňáková,
Slovensko – Švajčiarsko 2:4 (0:0, 1:3, 1:1), góly Slovenska: Hájniková, Kučerková,
semifinále:
Švédsko – Slovensko 5:0 (4:0, 0:0, 1:0),
o 3. miesto:
Švajčiarsko – Slovensko 5:2 (0:1, 3:0, 2:1), góly Slovenska: Horváthová, Sedláková.
 

ĽADOVÝ HOKEJ – súťaž zručností:

chlapci (16):
rýchlosť korčuľovania: 1. Sebastian Čederle, presnosť streľby: 8. Sebastian Čederle, korčuliarska obratnosť: 3. Sebastian Čederle, sila strely: 2. Sebastian Čederle, presnosť prihrávok: 16. Sebastian Čederle, 1. kontrola puku: Sebastian Čederle – do finále postúpil z 1. miesta,
finále (8):
rýchlosť korčuľovania: 8. Sebastián Čederle, presnosť streľby: 7. Sebastián Čederle, korčuliarska obratnosť: 4. Sebastián Čederle, sila strely: 2. Sebastián Čederle, presnosť prihrávok: 6. Sebastián Čederle, kontrola puku: 1. Sebastián Čederle – celkové umiestnenie: 1. Casaneanu (Rum.), 2. Sebastián Čederle.
dievčatá (16):
rýchlosť korčuľovania: 8. Martina Fedorová, presnosť streľby: 14. Martina Fedorová, korčuliarska obratnosť: 9. Martina Fedorová, sila strely: 8. Martina Fedorová, presnosť prihrávok: 9. Martina Fedorová, kontrola puku: 1. Martina Fedorová - do finále postúpila zo 7. miesta,
finále (8):
rýchlosť korčuľovania: 8. Martina Fedorová, presnosť streľby: 7. Martina Fedorová, korčuliarska obratnosť: 6. Martina Fedorová, sila strely: 7. Martina Fedorová, presnosť prihrávok: 4. Martina Fedorová, kontrola puku: 5. Martina Fedorová – celkové umiestnenie (16): 1. Takenaková (Jap.),..., 7. Martina Fedorová.
 

SÁNKOVANIE:

jednosedadlové sane - chlapci (22): 1. Aparjods (Lot.) 1:35,309,...14. Richard Gavlas 1:37,844,
dvojsedadlové sane - chlapci (13): 1. Schwarz, Gufler (Tal.) 1:44,260,..., 6. Tomáš Vaverčák, Matej Zmij 1:47,068,
jednosedadlové sane - dievčatá (22): 1. Apshkrumová (Kan.) 1:46,026,..., 14. Katarína Simoňáková 1:48,199,
štafeta družstiev (13): 1. Nemecko (Tiebelová, Heider, Orlamuender – Gubitz) 2:52,520,..., 8. Slovensko (Katarína Šimoňáková, Richard Gavlas, Tomáš Vaverčák – Matej Zmij) 2:57,153.
 

BIATLON:

stíhacie preteky na 10 km - chlapci (50): 1. Bakkén (Nór) 28:10,7,..., 24. Matej Lepeň 32:50,7, 28. Miroslav Pavlák 33:20,4,
šprint 7,5 km - chlapci (50): 1. Claude (Fra) 19:01,5,...19. Miroslav Pavlák 20:52,8, 30. Matej Lepeň 21:26,1,
stíhacie preteky na 7,5 km - dievčatá (49): 1. Dmytrenková (Ukr.) 25:12,9,..., 29. Henrieta Horvátová 29:29,6, 32. Veronika Haidelmeierová 30:13,3,
šprint 6 km - dievčatá (49): 1. Fruehwirtová (Nem.) 18:23,5,...36. Henrieta Horvátová 21.06,7, 40. Veronika Haidelmeierová 21:25,3,
miešaná štafeta jednotlivcov (27): 1. Čína (Mengová, Zhu) 41:35,4,..., 16. Slovensko (Henrieta Horvátová, Matej Lepeň) 45:22,1,
miešaná štafeta (18): 1. Nórsko (Oeygardová, Johansenová, Bucher-Johannessenová, Bakken) 1:18:35,6,..., 10. Slovensko (Haidelmeierová, Horvátová, Lepeň, Pavlák) 1:25:20,6.
 

BEŽECKÉ LYŽOVANIE:

cross-country cross – chlapci (50): 1. Kim (Kór.) 2:59,56,... 35. Ján Mikuš 3:25,72,
šprint klasicky - chlapci (48): 1. Larsen (Nór) 2:55,39,..., 27. Ján Mikuš 3:15,69,
10 km voľnou technikou - chlapci (49),..., 40. Ján Mikuš 27:57,1,
cross-country cross – dievčatá (40): 1. Lundgrenová (Švéd.) 3:26,35, ... 33. Zuzana Šefčíková 4:07,26,
šprint klasicky - dievčatá (40): 1. Hagstroemová (Švéd.) 3:19,55,..., 31. Zuzana Šefčíková 3:50,74,
5 km voľnou technikou - dievčatá (39): 1. Jakuninová (Rus.) 12:58,8,..., 38. Zuzana Šefčíková 16:02,3.
 

ALPSKÉ LYŽOVANIE:

super-G - chlapci (52): 1. Radamus (USA) 1:10,62,... 27. Henrich Katrenič 1:13,89,
superkombinácia - chlapci (53): 1. Radamus (USA) 1:52,87,..., 15. Henrich Katrenič 1:56,61,
obrovský slalom - chlapci (60): 1. Radamus (USA) 2:35,05,..., 24. Henrich Katrenič 2:44,48,
slalom - chlapci (62): 1. Traninger (Rak.) 1:38,74,..., 16. Henrich Katrenič 1:43,80,
super-G - dievčatá (44): 1. Festová (Rak.) 1:11,93, ... 14. Tereza Jančová 1:15,93,
superkombinácia - dievčatá (41): 1. Daniothová (Švajč.) 1:55,74,..., 10. Tereza Jančová 2:02,18,
obrovský slalom - dievčatá (56): 1. Meillardová (Švaj.) 2:33,28,..., 15. Tereza Jančová 2:41,35,
slalom - dievčatá (54): 1. Daniothová (Švajč.) 1:43,21,..., 14. Tereza Jančová 1:51,06.
 

KRASOKORČUĽOVANIE:

krátky program – dievčatá (16): 1. Širaiwová (Jap.) 60,87,..., 16. Alexandra Hagarová 38,75,
voľný program dievčatá (16): 1. Čurkajová (Rus.) 127,39,..., 12. Alexandra Hagarová 74,52 - celkové hodnotenie (16): 1. Čurkajová (Rus.) 186,04,..., 16. Alexandra Hagarová 113,27,
súťaž miešaných tímov (8): 6. Tím odvážnych (Cha, Hagarová, Caldarová – Caputo, Špilevajová – Smirnov).
 

BOBY:

monoboby - chlapci (15): 1. Janusch (Nem.) 1:54,29,..., 10. Jakub Čierník 1:56,51.