Športové aktuality
Podcast
4 min. čítania

TalkSport #24: Sagan a cyklistika sú späť, Stoch má koronavírus

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Peter Sagan a cyklistický kolotoč je späť. V zámorí sa začali boje play-off o Stanleyho pohár, futbalové ligy na Starom kontinente poznajú ďalších šampiónov a víťazov pohárov, futbalový reprezentant Miroslav Stoch bol pozitívne testovaný na koronavírus. Aj tieto témy hýbali svetom športu zo slovenského i svetového pohľadu. V letnom režime, teda po štrnástich dňoch, sa vám opäť hlásime v rámci podcastu TalkSport, ktorý prináša Slovenský olympijský a športový výbor.

Redaktor Stanislav Benčat sa o zaujímavých témach zo sveta športu rozprával s redaktorom denníka SME Jurajom Berzedim. Na úvod sa venovali Petrovi Saganovi, ktorý sa, rovnako ako desiatky ďalších cyklistov, dočkal ostrých pretekoch v rámci World Tour, konkrétne na Toskánskej klasike Strade Bianche. Extrémne náročné preteky, kde sa striedajú kopce s technickými pasážami a rovinkami absolvoval pelotón v poriadnej horúčave. Do cieľa neprišlo viacero jazdcov, medzi nimi aj náš Peťo Sagan. Po takmer piatich hodinách boja na ceste sa z triumfu radoval Belgičan Wout van Aert.

„Peter vždy prinesie novinárom, médiám svoju žoviálnosť, humor. V tomto je skvelý. Pred pretekmi dostal otázku, či býva vážny. So svojím typickým úsmevom a úškrnom odpovedal, že niekedy áno, niekedy nie. V tomto je jedinečný, a preto ho fanúšikovia milujú.“

Comeback má za sebou aj hokejová NHL. Prvýkrát v histórii sa hral zápas v auguste, a to je len začiatok. Predkolo play-off, ako aj boje o to, kto pôjde do vyraďovačky z top pozícií odštartovali.

Aj tieto témy rezonovali v podcaste TalkSport. Čo všetko v ňom nájdete?

Ako pôsobil Peter Sagan pred pretekmi?

Na aké vrcholy sezóny sa bude Tourminátor sústreďovať?

Kto sú favoriti na zisk Stanleyho pohár v lotérii menom NHL?

Prečo je Arsenal terčom posmeškov a ako je vnímaný jeho triumf v FA Cupe?

Klubovému hokeju na Slovensku bude šéfovať žena. Čo od toho očakávať?

Predstavia sa ruskí športovci na OH v Tokiu?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si predchádzajúci TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si najnovší štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

Adventný kalendár 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV