Športové aktuality
Podcast
3 min. čítania

TalkSport #28: Slovenský šport dopláca na diletantské rozhodnutia

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

„Všetko to, čo nás čaká a môže čakať, ovplyvňuje naše živobytie. Byť športovcom na Slovensku neznamená zabezpečiť sa na celý život, je to práca ako každá iná. Majitelia fitnescentier si vydobyli lepšie podmienky protestami. Asi to je jediný spôsob, ako komunikovať s touto vládou.“

Odpočívaj v pokoji slovenský šport.

Chceme pracovať a robiť to, čo vieme najlepšie. Za navrhovaných podmienok je to však nemožné. Ak sa veci nezmenia, ostane nám amatérsky šport, o ktorý bude minimálny záujem.

Umieračik pre šport a kultúru.

Veľavravné odkazy zo strany množstva športovcov a umelcov, ktoré zaplavili v posledných dňoch sociálne siete a mediálny priestor.

Negatívne statusy boli reakciou na nariadenia Pandemickej komisie vlády Slovenskej republiky, podľa ktorých sa mal od začiatku októbra počet divákov v interiéri pri hromadných podujatiach obmedziť na maximálne 100 osôb, v oranžových a červených okresoch na maximálne 50 osôb. V exteriéri bol pôvodný návrh nastavený na dvojnásobok.

A hoci premiér Igor Matovič tento návrh zavrhol a vrátil sa k pôvodným číslam – 500 a 1000, pre slovenský šport to naďalej neveští nič dobré.

Za posledný týždeň sa toho udialo vo svete športu mnoho, v podcaste TalkSport však dominuje jedna téma. A otázka, Quo vadis slovenský šport. Prežiješ, alebo zomrieš?

Redaktor Stanislav Benčat sa rozprával s členom úseku riadenia súťaží Slovenského zväzu ľadového hokeja Rastislavom Konečným.

Čo všetko páni prebrali a aké témy nájdete v podcaste TalkSport?

Ako vnímal Konečný nariadenia Pandemickej komisie?

Čo hovoria na situáciu samotní športovci?

Chystá sa protestný pochod na záchranu športu na Slovensku?

Prečo je na Slovensku šport dlhodobo odsúvaný na vedľajšiu koľaj?

Je reálna možnosť, že slovenská hokejová liga sa nezačne?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si predchádzajúci TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si najnovší štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

Tagy
od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV