Športové aktuality
Podcast
4 min. čítania

TalkSport #30: Čo sa skrýva za fenoménom LeBrona Jamesa? Je lepší ako Jordan?

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Nad slovenským športom naďalej visí Damoklov meč, navyše, keď sa zameriame na hádam najpopulárnejší šport u nás hokej, ten má problémy vo vlastnej kuchyni aj bez koronavírusu. Hnutie je stále rozhádané, dusnú atmosféru vyvolala aj prítomnosť NAKA na hokejovom zväze. Podľa medializovaných informácií vyšetrovanie súvisí s verejným obstarávaním. V zámorí vrcholia ligy, NBA ponúkne finále medzi LA Lakers, kde pôsobí aj fenomenálny LeBron James a Miami.

Na najväčšie športové ťaháky posledných dní sme sa pozreli bližšie v podcaste TalkSport, ktorého hosťom bol Tomáš Prokop z denníka Šport. Redaktor Stanislav Benčat sa s Prokopom, ktorého môžete sledovať aj na Twitteri pod nickom Lewysko, rozprával o viacerých zaujímavých témach.

„O NBA sa hovorí, že nie je taká vyrovnaná ako NHL. V hokejovej súťaži môže vyhrať hocikto, v basketbale sú dlhodobo silnejšie tímy na Západe. Lakers ani Miami neboli vlani v play-off, teraz sú vo finále, tvrdenie o vyrovnanosti tak vyvrátili. LeBron ťahá tím z Los Angeles, je vo svojom desiatom finále, môže vyhrať titul s tretím tímom, čo je niečo úžasné.“

V Paríži rozohrali tenisový Roland Garros, pričom do 2. kola postúpili minimálne dvaja slovenskí zástupcovia. Anna Karolína Schmiedlová vyradila veteránku Venus Williamsovú, Norbert Gomboš sa postaral o prekvapenie, keď vyradil 24-nasadeného Chorváta Bornu Čoriča.

Futbalové ligy, vrátane slovenskej, sú už v plnom prúde. Slovan deklasoval Ružomberok, Zlaté Moravce zas Žilinu. Barcelona zažíva novú éru pod vedením trénera Ronalda Koemana, odštartovala jasným triumfom 4:0 nad Villarealom. Zaujímavý výsledok dorazil aj z Britských ostrovov, kde Leicester vyhral jasne na ihrisku ManCity 5:2, pričom Jamie Vardy sa blysol hetrikom.

Gro podcastu TalkSport však vyplnil hokej a basketbal. Na čo sa môžete tešiť v jeho najnovšom vydaní?

Prečo je hokejové hnutie stále nesúrodé?

Aký osud čaká našu najvyššiu súťaž?

Čo tkvie za skvelou kariérou Kráľa Jamesa?

Akú má povesť v zámorí?

Je James lepší ako Michael Jordan?

Zahrá si raz Lebron v NBA so svojím synom?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predchádzajúci štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri