Šport a olympizmus
Tokio
1 min. čítania

Tokio sa pripravuje na zjednodušené OH, ak by pandémia pokračovala

TASR
Národný štadión v Tokiu predstavuje najväčší športový stánok OH 2020.
Foto
TOKYO 2020

Tokio 4. júna (TASR) - Predstavitelia japonskej vlády a organizačného výboru olympiády v Tokiu zisťujú možnosti, ako usporiadať budúci rok podujatie v zjednodušenej podobe. Dôvodom je hrozba pokračovania pandémie koronavírusu.

Japonský denník Jomiuri vo štvrtok informoval, že organizátori si síce určili za cieľ uskutočniť hry v plnom formáte, no zároveň premýšľajú nad opatreniami, ktoré by prijali, ak by pandémia pretrvávala aj budúci rok. Tie zahŕňajú obmedzenie počtu divákov i nižší počet účastníkov na ceremoniáloch. "Radi by sme zvážili viaceré možnosti, vrátane zracionalizovaného a zjednodušeného formátu. Zároveň potrebujeme dosiahnuť, aby naši občania mali pochopenie pre naše rozhodnutia," vyhlásila guvernérka metropolitného Tokia Juriko Koikeová.

Medzi ďalšie opatrenia, ktoré pripadajú do úvahy, patrí aj povinný test na koronavírus pre športovcov i návštevníkov, či obmedzenie pohybu obyvateľov Olympijskej dediny. OH v Tokiu po ročnom odklade odštartujú 23. júla 2021. Informovala o tom agentúra TASS.

Podujatia a športovci
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri