Športové aktuality
2 min. čítania

Triatlonista Richard Varga bude na EH v Baku bojovať o olympijskú miestenku

TASR, SOV
Richard Varga.
Foto
TASR/PAVEL NEUBAUER

Bratislava 16. apríla (TASR, SOV) - Na premiérových Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku (12. - 28. júna) sa zúčastní aj 5-členná výprava triatlonistov. Najväčšou hviezdou tímu bude účastník OH v Londýne (22. miesto) Richard Varga.

Vo štvrtok sa zúčastnil na tlačovej konferencii na pôde Slovenského olympijského výboru (SOV). Člen Slovenského olympijského tímu (SOT) je jeden z piatich našich top športovcov podporovaných Slovenskou olympijskou marketingovou, a.s., a zároveň je aj štipendista Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru.

Víťazi kategórií mužov aj žien sa z Európskych hier v Baku priamo kvalifikujú na OH 2016 v Riu de Janeiro. "Samozrejme, že sa pokúsim vybojovať si miestenku na olympiádu. Kvalifikovať sa už v júni je pre každého lákavé, aby sa potom mohol pokojne pripravovať na OH. Pre mňa je to tiež lákavé. Počítam, že na štarte bude takmer 90 % pretekárov z európskej špičky. Ak sa mi to nepodarí, chcem dobre reprezentovať Slovensko a dosiahnuť taký výsledok, na ktorý budem hrdý," povedal Richard Varga vo štvrtok na pôde SOV.

Richard Varga má za sebou už tri preteky tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta ITU. V Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch skončil na 25. mieste, v Aucklande na Novom Zélande obsadil 7. priečku a naposledy v austrálskom Gold Coast skončil na 15. pozícii.

"Prakticky od decembra som v tréningovom a pretekárskom kolotoči. Teraz si týždeň oddýchnem, potom začnem 5-týždňovú prípravu na ďalšie preteky svetovej série v Londýne (30. - 31. mája) a odtiaľ poletím do Baku," uviedol Varga.

Väčšiu časť prípravy absolvuje najlepší slovenský triatlonista v Anglicku v osvedčenm britskom tréningovom tábore s bratmi Alistarom a Jonathanom Brownleeovcami. „Bude to kvalitná príprava, v rámci nej sa zameriame aj na úseky z pláže na pláž. Budú v morskej vode, v ktorej budeme plávať v Baku a tiež v Riu de Janeiro. Na záver prípravy sa zúčastním na testovacích pretekoch v Londýne,“ uviedol Richard Varga.

Podujatia a športovci
Tamara Tokarova ukazsa2023
Juraj Slafkovsky Ukazsa 2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV