TASR
Petra Vlhová bola v nedeľu v Kranjskej Gore nespokojná.
Foto
TASR/Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára desiatu priečku. V Kranjskej Gore zaostala o 2,41 s za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou, ktorá si zopakovala triumf zo soboty a vyhrala už štvrtý „obrák“ v tejto sezóne. Druhá skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,66 s) a tretia bola domáca Slovinka Meta Hrovatová (+0,73 s). Gisinová vďaka tomu výraznejšie stiahla náskok slovenskej reprezentantky v celkovom poradí SP, v ktorom ako najbližšia prenasledovateľka zaostáva už iba o 60 bodov.

Rovnako ako v sobotu sa v náhradnom slovinskom dejisku išlo na zľadovatenej trati, rozdielom však bolo, že na lyžiarky čakal na strmej zjazdovke Podkoren omnoho zatvorenejší obrovský slalom. Vlhová so štartovým číslom 3 vo vrchnej veľmi točivej pasáži meškala do jedného z oblúkov, ani nižšie sa nedokázala zrovnať do ideálneho rytmu a jej manko narastalo až do cieľa. Po prvom kole bola ôsma, keď zaostávala o 1,43 s za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Vlhová sa v druhom kole snažila o agresívnejšie poňatie, v niektorých oblúkoch však "brzdila a vo výsledkovej listine klesla na záver elitnej desiatky. "Dnešné jazdy nehodnotím veľmi dobre, pretože neboli ideálne, hoci som možno nerobila výrazné chyby. Žiaľ, tento víkend to bolo takto. Keby som vedela, čo tomu chýba, tak by som to napravila. Keď víťazím, tak sa teším, keď nie, snažím sa z toho poučiť," povedala 25-ročná Slovenka.

Výsledky nedeľňajšieho obrovského slalomu SP v Kranjskej Gore: 1. Bassinová (Tal.) 2:18,06 min, 2. Gisinová (Švaj.) +0,66 s, 3. Hrovatová (Slov.) +0,73, 4. Gutová-Behramiová (Švaj.) +1,14, 5. Worleyová (Fr.) +1,25, 6. Shiffrinová (USA) +1,27, ... 10. Petra VLHOVÁ (SR) +2,41. Celkové poradie SP (po 16 z 33 súťaží): 1. VLHOVÁ 775 b, 2. Gisinová 715, 3. Bassinová 623, 4. Shiffrinová 565, 5. Liensbergerová (Rak.) 483, 6. Gutová-Behramiová 472. Poradie SP v obrovskom slalome (po 5 z 8): 1. Bassinová 400 bodov, 2. Gisinová 272, 3. Brignoneová (Tal.) 250, 4. Worleyová 236, 5. Shiffrinová 230, 6. VLHOVÁ 196.