Športové aktuality
Praha
2 min. čítania

V pretekoch SP v Prahe-Troji Matej Beňuš v C1 opäť druhý, Paňková šiesta

Matej Beňuš.
Foto
TASR/DPA

Po vyše trojročnom medailovom pôste začal Matej Beňuš túto sezónu Svetového pohára vo vodnom slalome hneď dvoma cennými kovmi. Na minulotýždňové druhé miesto z Augsburgu nadviazal v sobotu v Prahe-Troji vo finále C1 rovnakým výsledkom a momentálne vedie celkové poradie SP. Pred touto sezónu získal cenný kov naposledy v septembri 2019, keď vyhral práve v Prahe.

"Za mňa maximálna spokojnosť,“ povedal Beňuš bezprostredne po svojej jazde pre webstránku canoe.sk. Vtedy figuroval na priebežnej prvej pozícii a zo zvyšných štyroch pretekárov ho dokázal predstihnúť len Slovinec Benjamin Savšek. "Mal som vynikajúci čas, no zároveň som vedel, že tam boli rezervy a na štarte boli ešte dvaja-traja rýchli pretekári. Keď som prišiel do cieľa, vedel som, že z toho medaila bude. Je opäť strieborná. Už sa mi aj deti smejú, že som zase druhý,“ zavtipkoval Beňuš po pretekoch.

Z prvého miesta v priebežnom poradí SP v C1 Beňuš zosadil Nemca Siderisa Tasiadisa, ktorý v Tróji prekvapivo nepostúpil do finále. "Nie je to momentálne podstatné, lebo sezóna je dlhá. Sústredím sa na každé preteky samostatne a idem krok po kroku. Najbližšie to bude tretie kolo Svetového pohára v slovinskom Tacene," povedal k priebežnému vedeniu v celkovej klasifikácii Beňuš.

Slovensko malo zastúpenie aj v ženskom finále C1. Zuzana Paňková obsadila šieste miesto a poskočila v celkovom hodnotení, kde figuruje taktiež na šiestej pozícii. "Som rada, že som zopakovala finále z minulého roka. V hornej časti trate som si to až príliš istila, ale od ôsmej brány som sa začala cítiť dobre," opísala pocity zo svojej jazdy 18-ročná kanoistka.
       

Podujatia a športovci
Šport
OLOV
pg

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV