Aktuality

V pretekoch SP v Siggiewi triumf Vargu a Štefečekovej v mix trape, Kovačócy v trape tretí

TASR

Siggiewi 13. a 14. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazili vo štvrtkovom tímovom mixe v trape na podujatí Svetového pohára v maltskom Siggiewi. Vo finále trafili 42 terčov a o tri prekonali talianske duo Emanuele Buccolieri, Silvana Stancová. Na tretej priečke sa umiestnili Giovanni Pellielo a Jessica Rossiová takisto z Talianska (31 terčov). Medzi najlepšiu šesticu sa po kvalifikačnom rozstrele prebojovali aj ďalší Slováci Marián Kovačócy a Jana Špotáková. Vo finále obsadili so šestnástimi trafenými terčmi šiestu pozíciu.

Varga a Rehák Štefečeková nadviazali v piatom kole SP na aprílový triumf v rovnakej disciplíne z Čchangwonu v Kórejskej republike. Dosiahli druhé víťazstvo za sebou v súťaži, ktorá bude súčasťou olympijského programu v Tokiu 2020.

Zápolenie na Malte komplikoval vietor. "Strieľať v týchto podmienkach bolo veľmi náročné, ale zároveň veľmi zábavné. Podmienky boli rovnaké pre všetkých a nepotrebovali sme mnoho terčov na postup do finále. Je skvelý pocit opäť uspieť, v tejto disciplíne sa najbližšie ukážeme na majstrovstvách Európy, takže súperi sa nás môžu obávať," citovala Rehák Štefečekovú stránka Medzinárodnej federácie športovej streľby (ISSF).

Už v stredu obsadil Marián Kovačócy tretie miesto vo finále trapu. Triumf si vystrieľal Aaron Heading z Veľkej Británie výkonom 42 bodov, striebornú priečku obsadil čínsky pretekár Jü Tu, ktorý trafil o štyri terče menej. Tridsaťtriročný Kovačócy postúpil do šesťčlenného finále ako posledný po napínavom rozstrele s Čechom Jiřím Liptákom. V základnej časti obaja trafili 116 terčov, v nadstavení slovenský reprezentant päť, pričom jeho súper iba štyri. Kvalifikáciu vyhral Libanončan Alain Moussa nástrelom 119 b. Vo finále sa Kovačócy dostal medzi najlepšiu trojicu, no po odstrieľaní 40 terčov mal na konte desať minutých, čo bolo o štyri viac ako jeho zostávajúci súperi a tak skončil.  

Z výsledkov SP v Siggiewi – mix trap: 1. Erik VARGA, Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 42 terčov, 2. Buccolieri, Stancová (Tal.) 39, 3. Pellielo, Rossiová (Tal.) 31, 4. Fernandez, Galvezová (Šp.) 25, 5. Bailon, Martinezová (Šp.) 19, 6. Marián KOVAČÓCY, Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) 16, trap mužov: 1. Heading (V.Brit.) 42 b, 2. Jü Tu (Čína) 38, 3. Marián KOVAČÓCY (SR) 30, 4. Makri (Cyp.) 24, 5. Moussa (Lib.) 20, 6. Kostelecký (ČR) 17.