V slalome SP v Záhrebe tradičný výsledok: 1. Shiffrinová, 2. Vlhová

Záhreb 5. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila druhá aj v piatom klasickom slalome sezóny Svetového pohára. V sobotu v Záhrebe bola opäť nad jej sily Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorú v predchádzajúcom období súťažnej zimy zdolala zatiaľ raz v paralelnej verzii slalomu a raz v obrovskom slalome. V paralelnom bola Vlhová raz aj na druhej pozícii, takže v celkovo siedmich do slalomu hodnotených súťažiach má bilanciu jedno prvé a šesť druhých miest. Zdravotne oslabená Vlhová mala najlepší čas druhého kola, ale celkovo zaostala za svojou súperkou 1,25 s, tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová 1,75 s.

Fenomenálna Shiffrinová vyhrala siedmy klasický slalom za sebou, celkovo v SP s poradovým číslom 37 a celkovo triumfovala v 52. pretekoch seriálu. Na "Medveďom vŕšku" strediska Sljeme vyrovnala 4-násobné víťazné konto Rakúšanky Marlies Schildovej. V celkovom  poradí SP vedie pred Vlhovou o 466 bodov, v hodnotení slalomu svoj náskok pred Slovenkou zväčšila na rovných sto bodov.

Vlhová v Záhrebe dosiahla dvadsiate pódiové umiestenie v seriáli SP, z toho ôsme v prebiehajúcej sezóne. "Každé preteky sú iné, som veľmi rada, že som opäť obsadila druhé miesto. Prvá jazda bola s chybami, v druhom kole som sa snažila ísť naplno a pustiť lyže. Bol to boj, keďže trať bola zľadovatená. Záver ma stál veľa síl, keď som prešla cieľom, bola som veľmi šťastná," povedala Vlhová, ktorá sa dokázala vyrovnať s virózou: "Cítila som sa dobre, čo sa týka lyží, mala som aj dobré rozjazdenie."

Výsledky slalomu SP v Záhrebe: 1. Shiffrinová (USA) 2:01,09 min, 2. Petra VLHOVÁ (SR) +1,25 s, 3. Holdenerová (Švaj.) +1,75, 4. Hansdotterová (Švéd.) +2,97, 5. Geigerová (Nem.) +3,51, 6. Swennová-Larssonová (Švéd.) +3,65. Celkové poradie SP (po 17 súťažiach): 1. Shiffrinová 1214 b, 2. VLHOVÁ 748, 3. Holdenerová 514, 4. Mowinckelová (Nór.) 418, 5. Rebensburgová (Nem.) 366, 6. Schmidhoferová (Rak.) 359. Poradie SP v slalome (po 7 pretekoch): 1. Shiffrinová 680 b, 2. VLHOVÁ 580, 3. Holdenerová 375, 4. Swennová-Larssonová 256, 5. Hansdotterová 253, 6. Liensbergerová (Rak.) 225.