Športové aktuality
3 min. čítania

Vďaka Nadácii SOŠV rastú budúci olympionici: Pomôcť im môžete aj vy!

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru prostredníctvom projektu Juniorského olympijského tímu pomáha mladým talentom pri rozvoji ich športovej kariéry. Športovci si vďaka tomu každý rok rozdelia finančnú podporu vo výške až 48-tisíc eur.

Juniorský olympijský tím tvorí 20 mladých talentovaných športovcov. Každý rok ich vyberá Slovenský olympijský a športový výbor spoločne s Nadáciou SOŠV na základe domácich aj medzinárodných výsledkov.

POMÔŽTE SPOLU S NAMI MLADÝM TALENTOM A DARUJTE 2 PERCENTÁ Z DANE NADÁCII SOŠV

Chcem darovať 2%

„Aby sme si vychovali novú generáciu úspešných slovenských reprezentantov, je nevyhnutné podchytiť si už dnes mládežníckych športovcov, ktorí preukazujú svoj talent,“ hovorí o projekte JOT prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Juniorský olympijský tím práve štartuje svoj štvrtý ročník. V minulosti boli jeho členmi napríklad atlétka Gabriela Gajanová, vodná slalomárka Eliška Mintálová, športová strelkyňa Vanesa Hocková, hokejista Oliver Okuliar či snoubordista Samuel Jaroš.

„Zaradenie do projektu bolo pre mňa veľkou motiváciou. Nemohla som uveriť, že si SOŠV vybral práve mňa a rozhodol sa podporiť ma. Veľmi mi táto podpora pomohla, pretože sa odmalička pripravujem sama so svojím otcom. Vzhľadom na dochádzanie na tréningy mi veľmi pomohla aj finančná podpora. Tento rok bol pre mňa aj vďaka Juniorskému olympijskému tímu jeden z najlepších,“ hovorí o projekte biatlonistka a bežkyňa na lyžiach Barbora Horniaková.

Člen Juniorského olympijského tímu získa okrem finančnej podpory aj priestor v najznámejších slovenských médiách, zažije množstvo zábavy na spoločnom teambuildingu a hlavne môže spájať svoje meno s najhodnotnejšou značkou na svete – olympijskými kruhmi. „Vďaka tejto podpore môžem absolvovať a zúčastňovať sa na rôznych sústredeniach doma i v zahraničí, pomáha mi to zlepšiť podmienky prípravy, materiálneho vybavenia, regenerácie,“ dodáva úspešná atlétka Viktória Forster.

O Nadácii SOŠV

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru sa orientuje na pomoc športovcom a športovej rodiny od mládežníckeho veku až po seniorov. Chceme podporiť športovanie na Slovensku a pestovať u ľudí návyk na každodenný pohyb. Veríme, že vďaka pohybu bude naša krajina zdravšia a cez rôzne projekty Nadácie sa nám podarí dostať pozitíva športovania medzi širokú verejnosť.

OLOV
pg
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV