Športové aktuality
2 min. čítania

Cyklokrosárka Viktória Chladoňová prekvapila svet v Tábore

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
Viktória Chladoňová na trati v Tábore.
Foto
CYKLISTIKASZC.SK

Cyklokrosárka Viktória Chladoňová má za sebou výborný úvod do sezóny Svetového pohára. V pretekoch junioriek v Tábore finišoval mladý talent slovenskej cyklistiky na 2. priečke.

Doteraz sa žiadnej slovenskej cyklokrosárke nepodarilo postaviť v pretekoch Svetového pohára junioriek na pódium. Miesto v elitnej trojke je pre slovenský cyklokros veľkým úspechom.

Pätnásťročná Chladoňová patrila medzi najmladšie pretekárky na štarte pretekov Svetového pohára. Štartovala zo zadných pozícií z tretieho radu, veľmi rýchlo sa dostala do čela pretekov a spolu s Holanďankou Lauren Molengraafovou udávali tempo. V závere využila Holanďanka viac skúseností a preťala cieľovú pásku ako prvá. Pre Chladoňovú je aj druhá priečka pri premiére v SP vynikajúci výsledok.

„Nevedela som, čo môžem od pretekov očakávať, keďže v tejto konkurencii a na takejto úrovni som doteraz neštartovala. Trať sa mi veľmi páčila, a cítila som sa dobre. Rýchlo sa mi podarilo dostať sa do čela a potom som sa sústredila na držanie tempa a vyvarovanie sa chybám. Záver mi úplne nevyšiel, súperka bola nakoniec o štyri sekundy rýchlejšia, ale veľmi sa teším z výsledku,“ vyjadrila sa po pretekoch na webe Slovenského zväzu cyklistiky Viktória Chladoňová.

Darilo sa aj juniorovi Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý finišoval na 7. priečke. Oboch už čoskoro čakajú majstrovstvá Európy juniorov.

Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola