Športové aktuality
2 min. čítania

Petra Vlhová štvrtá v obrovskom slalome v Killingtone

tasr
Petra Vlhová na trati obrovského slalomu Svetového pohára v americkom stredisku Killington.
Foto
TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom obrovskom slalome v novej sezóne Svetového pohára štvrté miesto. V americkom stredisku Killington zaostala o 46 stotín za víťaznou Larou Gutovou-Behramiovou.

Švajčiarka triumfovala s náskokom siedmich stotín pred Taliankou Martou Bassinovou. Tretia skončila po prvom kole vedúca Švédka Sara Hectorová (+0,20).

Američanka MIkaela Shiffrinová bola až 13. s výrazným mankom 1,40 s, víťazka oboch slalomov vo fínskom Levi si však udržala pozíciu líderky celkového poradia SP. Pred Vlhovou má 50-bodoý náskok.

Slovenka sa v 1. kole vydala na trať s číslom 2, predviedla čistú jazdu a vytvorila si dobrú východiskovú pozíciu na atakovanie pódia. V 2. kole sa Vlhová nevyhla chybám a v cieli sa zaradila na priebežné druhé miesto za Bassinovú, ktorá vlani v Killingtone nenašla premožiteľku. Gutová-Behramiová sa následne prezentovala dravou jazdou a vyšvihla sa na najvyšší stupienok, z ktorého ju nezosadila už ani olympijská šampiónka Hectorova.

Helvétka slávila celkovo 35. triumf v prestížnom seriáli, piaty v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne. „Lepší úvod sezóny som si ani nemohla predstaviť. Vyhrať obrovský slalom SP po šesťročnej prestávke je skvelý pocit. V uplynulej sezóne som mala zdravotné problémy a vôbec som nepočítala s tým, že by sa mi dnes mohlo podariť bojovať o najvyššie pozície,“ uviedla Gutová-Behramiová v cieľových priestoroch.

Shiffrinová v prvom kole v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti trate a ani v tomto roku sa nedočkala v Killingtone prvého víťazstva v „obráku“. V nedeľu bude mať šancu napraviť si chuť v špeciálnom slalome.

Podujatia a športovci
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola