Športové aktuality
Bansko
2 min. čítania

Vlhová šiesta v zjazde SP v Bansku, len druhom v jej kariére

TASR
Petra Vlhová na zjazdovke v Bansku.
Foto
TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zašla v piatok senzačným spôsobom svoj druhý zjazd kariéry Svetového pohára a skončila šiesta. Na technicky náročnej trati v bulharskom Bansku po najlepšom záverečnom medzičase a absolútnej top rýchlosti (115,20 km/h) vyšla pred cieľovým skokom príliš mimo stopu zatvoreného "esíčka" a prišla o vysoko pravdepodobný triumf. Celkovo jej namerali stratu 1,03 s na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá dosiahla už 65. víťazstvo v seriáli SP a upevnila si celkové prvé miesto. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,18), tretia bola Švajčiarka Joana Hählenová (+0,23).

Piatkový zjazd bol náhradou za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isére. Vlhová štartovala len vo svojom treťom elitnom zjazde v kariére, na zimných olympijských hrách v Pjongčangu ho nedokončila a v marci 2018 skončila vo švédskom Are sedemnásta. Potenciál naznačila už desiatym najlepším časom vo štvrtkovom tréningu a nebyť záverečnej chyby v pretekoch, mohla si so štartovým číslom 32 pripísať senzačný triumf. Ďalší zjazd je v Bansku v programe v sobotu.

"Išla som oveľa lepšie ako vo štvrtok. V spodnej časti som spravila strašne veľkú chybu, mala som rýchlosť, všetko sa mi mihalo. Bolo to ťažké vytočiť, myslela som si, že to nezvládnem a vypadnem. Išla som na hrane rizika. Úprimne, išla som na víťazstvo. Teším sa aj zo šiesteho miesta, ale cítim, že na to mám a môžem byť veľmi rýchla aj v rýchlostných disciplínach. Trať je veľmi náročná, ale mne to vyhovuje, je to zatočené. Pre mňa je to super kopec, veľmi ma mrzí tá chyba, na tréningu som to prešla úplne excelentne. Musím si zvyknúť, ako reagovať v rýchlosti," povedala 24-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.
      
Výsledky prvého zjazdu SP v Bansku: 1. Shiffrinová (USA) 1:29,79 min, 2. Brignoneová (Tal.) +0,18 s, 3. Hählenová (Švaj.) +0,23, 4. Curtoniová +0,32, 5. Bassinová (obe Tal.) +0,36, 6. Petra VLHOVÁ (SR) +1,03. Celkové poradie SP (po 19 zo 40 súťaží): 1. Shiffrinová 1075 bodov, 2. Brignoneová 795, 3. VLHOVÁ 766, 4. Holdenerová (Švaj.) 493, 5. Bassinová 460, 6. Gisinová (Švaj.) 405. Poradie SP v zjazde (po 4 z 9): 1. Suterová (Švaj.) 243, 2. Shiffrinová 206, 3. Ledecká (ČR) 193, ... 23. VLHOVÁ 40.

Podujatia a športovci

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri