Aktuality
1 min. čítania

Vo veku 65 rokov zomrel popredný športový fotoreportér Dušan Koutný

(sou)

BRATISLAVA 10. októbra (sou) – V utorok 9. októbra vo veku 65 rokov náhle zomrel popredný slovenský športový fotoreportér Dušan Koutný. Od roku 1978 až do odchodu do dôchodku pred tromi pôsobil pôsobil nepretržite – celých 37 rokov! – v denníku Šport.

Na olympijské hry či na majstrovstvá sveta vo futbale sa Dušan Koutný s fotoaparátom nikdy nedostal, len na množstvo šampionátoch v európskych krajinách, ale na domácich športoviskách žiadny iný náš fotoreportér za toto dlhé obdobie nepôsobil viac, ako práve on.

Dušan fotografoval takmer všetky športy, ktoré v našich končinách existujú. Mnohí čitatelia denníka Šport si síce nevšímali mená autorov textov či fotografií a ani mnohí návštevníci športových podujatí nevedeli, ako sa volá ten vysoký fúzkatý chlap s okuliarmi a s fotoaparátom v rukách pri postrannej čiare, či pri vode alebo pri lyžiarskej trati, ale je isté, že bez Dušana Koutného by „tvár“ jediného športového denníka na Slovensku bola iná.

Posledná rozlúčka s Dušanom Koutným bude v utorok 16. októbra 2018 o 11.15 h v bratislavskom krematóriu. Česť jeho pamiatke!