Športové aktuality
1 min. čítania

Vyšla publikácia Ervína Smažáka, sumarizujúca dvadsaťročie vydávania poštových materiálov s olympijskou a športovou tematikou

(sou)

BRATISLAVA (SOV) - Po publikácii kolektívu autorov s názvom Slovenské olympijské memorabílie (vydala ju v apríli Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov) vyšla nedávno ďalšia publikácia - ERVO 1992 - 2012, určená najmä pre filatelistických nadšencov. Dlhoročný tajomník bývalej Slovenskej spoločnosti olympijskej a športovej filatelie Ervín Smažák ju zostavil z poštových materiálov, ktoré v dvadsaťročnom období 1992 – 2012 vydal vo svojom vydavateľstve ERVO – ide o obálky a poštové známky, personalizované poštové známky, príležitostné pamätné listy a publikácie. Samozrejme, súčasť väčšiny z nich tvoria aj poštové známky s olympijskou a športovou tematikou, ktoré v tomto období vydala Slovenská pošta.

Plnofarebná reprezentatívna publikácia ERVO 1992 - 2012 vyšla na 68 stranách formátu A4, pútavo ju zalomil grafik Peter Buček. Ervín Smažák ju vydal k októbrovému 20. výročiu paralympijského športu na Slovensku, príhovor v nej však má aj prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

OLOV
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola