Športové aktuality
Baku
3 min. čítania

XV. letný EYOF 2019 je oficiálne ukončený, o dva roky ho bude hostiť Slovensko

Profile picture for user Galicova
Danka
Galicová
Primátor Banskej Bystrice, hostiteľského mesta XVI. letného EYOF 2021, Ján Nosko pri slávnostnom príhovore pri príležitosti prevzatia vlajky Európskych olympijských výborov.
Foto
SOŠV - Andrej Galica

Už v poradí 15. letný Európsky olympijský festival mládeže, ktorý sa tento rok uskutočnil v hlavnom meste Azerbajdžanu, sa dnes v Crystal Hall slávnostne ukončil. Záverečný ceremoniál pre Slovensko však znamenal omnoho viac ako len rozlúčku s významným mládežníckym multišportovým podujatím.

Záverečný ceremoniál nebol o nič chudobnejší než ten, ktorý podujatie otváral. Práve naopak. Zatiaľ čo pri otváracom ceremoniáli sme na tvárach mladých športovcov mohli vidieť očakávania a napätie zo súťaží, pri záverečnom to bola radosť z úspechov i nových priateľstviev. Slovensko si z tohtoročného letného Európskeho olympijského festivalu mládeže odnáša jednu bronzovú medailu, niekoľko skvelých umiestnení v TOP 10, prekonanie slovenských rekordov a najmä nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti. Slovenským vlajkonosičom bol jediný medailista Martin Svrček, ktorý v cyklistických pretekoch s hromadným štartom získal pre našu krajinu bronzovú medailu. 

Záber zachytáva slávnostné vyvesenie slovenskej vlajky.
Foto
SOŠV - Andrej Galica

 

V Crystal Hall v Baku zaznela aj slovenská hymna 

„Mám dobrý nápad. Chcem vás pozvať na miesto, ktoré má svoje čaro."

Nasledujúci letný EYOF sa v roku 2021 uskutoční v srdci Slovenska – v Banskej Bystrici. Na slávnostnom záverečnom ceremoniáli sa preto ako zástupca hostiteľského mesta zúčastnil aj primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko, ktorý z rúk prvého podpredsedu vlády Azerbajžanu a vedúceho organizačného výboru EYOF 2019 v Baku Yaquba Eyyubova a viceprezidenta Európskych olympijských výborov Nielsa Nygaarda prevzal vlajku Európskych olympijských výborov.

Ján Nosko pri prevzatí vlajky Európskych olympijských výborov.
Foto
SOŠV - Andrej Galica

„Mám dobrý nápad. Chcem vás pozvať na miesto, ktoré má svoje čaro. Chcem vás pozvať do krajiny, v ktorej síce žije menej ľudí ako v New Yorku, ale svetu dala otca pop-artu, vynálezcu padáka či lietajúceho auta. A športovcov ako Peter Sagan či Zdeno Chára,” zaznelo v príhovore primátora Banskej Bystrice Jána Noska pri slávnostnostnom prevzatí vlajky. „Futbalista Marek Hamšík, biatlonistka Anastasia Kuzminová či chodec Matej Tóth. Tieto športové hviezdy sú u nás v Banskej Bystrici doma. A ja všetky nádejné športové hviezdy pozývam v roku 2021 k nám do Banskej Bystrice. Verím, že budete očarení,” dodal primátor. Následne v Baku Crystal Hall zaznela slovenská hymna  a Slovensko s hrdosťou prijalo výzvu zorganizovať minimálne rovnako úspešné podujatie, aké bolo to v Baku.

Primátor Banskej Bystrice pri svojom príhovore.
Foto
SOŠV - Andrej Galica

Prezident Slovenského olympijského a športového výboru ešte pri podpise kontaktu s Európskymi olympijskými výbormi vyjadril nadšenie, že aj napriek neočakávaným problémom s hostiteľským mestom napokon EYOF 2021 ostane na Slovensku. „Teší ma, že sme v meste Banská Bystrica našli partnera, v spolupráci s ktorým máme všetky predpoklady na úspešné zvládnutie organizácie takého veľkého podujatia,” vyjadril sa. XVI. letný Európsky olympijský festival sa uskutoční 25. júla až 1. augusta 2021 v Banskej Bystrici. 

Podujatia a športovci
OLOV

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola