Zuzana Rehák Štefečeková ukázala svoju extratriedu aj v Nikózii

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Olympijská víťazka Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazila v trape na podujatí Svetového pohára v streľbe v cyperskej Nikózii. Dosiahla deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére, prvý po vlaňajšom marcovom v Naí Dillí.

Trojnásobná olympijská medailistka, ktorá vyhrala individuálny trap v Tokiu 2020, začala výborne novú sezónu 2022. Dvojnásobná svetová šampiónka si vybojovala 39 individuálnu medailu z vrcholných podujatí (OH, MS, ME, SP), z toho pätnástu zlatú (15 – 12 – 12).

Nový systém pretekov

Zuzana Rehák Štefečeková v Nikózii
Zuzana Rehák Štefečeková je prvá slovenská športovkyňa s miestenkou na OH v Paríži.
REPROFOTO

Predsedníčka komisie športovcov SOŠV a členka výkonného výboru SOŠV si zaistila triumf v Nikózii po finálovom víťazstve, v závere súboja o medaily bojovala s Taliankou Silvan Stancovou.

Preteky Svetového pohára v Nikózii sa strieľali novým systémom v porovnaní s predošlými rokmi. Kvalifikáciu rozdelili do troch dní, po piatkových 50 výstreloch bola Rehák Štefečeková až na 21. priečke. Počas piatka a ďalšej päťdesiatky sa posunula na 6. pozíciu a 23 trafených sobotňajších terčov jej zabezpečili kvalifikačné 5. miesto a účasť v osemčlennom semifinále.

Zuzana Rehák Štefečeková je aj členka správnej rady Nadácie SOŠV, ktorá podporuje mladých športovcov v rozbehu ich kariér. Môžete ich podporiť aj Vy prostredníctvom 2 % z Vašich daní. Viac informácií nájdete TU.

Úspešné finále

V prvej semifinálovej štvorici trafila 20 z 25 terčov a postúpila bezpečne do finálovej štvorky. Z kvarteta trapistiek bojujúcich o medaily mala 38-ročná Slovenka najpevnejšie nervy a a aj keď pred záverečnou desiatkou výstrelov mala o bod horší výsledok ako Talianka Silvana Stancová, napokon sa radovala z cenného úspechu. Rehák Štefečeková nastrieľala vo finále celkovo 31 bodov, o tri viac než jej súperka. Na treťom mieste skončila Američanka Rachel Tozierová (19).