Banská Bystrica 2022

EYOF
Krajina
Dátum konania
-
Počet športov
10
Počet disciplín
119

Na EYOF 2022 v Banskej Bystrici budú mladí športovci súťažiť v desiatich odvetviach – atletike, bedmintone, basketbale, cestnej cyklistike, džude, hádzanej, plávaní, športovej gymnastike, tenise a vo volejbale. Súťažiť sa bude na 13 športoviskách nielen v Banskej Bystrici, ale aj vo Zvolene, Slovenskej Ľupči, Badíne a v Detve. Rozdá sa celkovo 119 medailových kompletov.

Srdcom EYOF 2022 bude Šport park na Štiavničkách v Banskej Bystrici, v ktorom nájde svoj domov päť športov.

EYOF 2022 v Banskej Bystrici sa mal pôvodne konať už v lete 2021, no celosvetová pandémia koronavírusu spôsobila jeho odklad o jeden rok.

Organizátori očakávajú približne 7-tisíc akreditovaných osôb, z nich bude 2500 športovcov. O celkový priebeh a komfort účastníkov podujatia by sa malo starať vyše 1200 dobrovoľníkov.

Samozrejmosťou pri organizácii vrcholného podujatia je aj sprievodný program pre účastníkov aj divákov. Organizátori chystajú pre priaznivcov fanzónu, v ktorej si budú môcť vyskúšať viaceré športové aktivity. Maskotom podujatia bude banský škriatok permoník.

Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová. Slovenský olympijský a športový výbor je spoluorganizátorom EYOF 2022 Banská Bystrica.

Slovensko hostilo zimný EYOD vo Vysokých Tatrách v roku 1999.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri