Banská Bystrica 2022

2 G
1 S
3 B
EYOF
Krajina
Dátum konania
-
Počet športov
10
Počet disciplín
119
Slovenských športovcov
149

Na EYOF 2022 v Banskej Bystrici budú mladí športovci súťažiť v desiatich odvetviach – atletike, bedmintone, basketbale, cestnej cyklistike, džude, hádzanej, plávaní, športovej gymnastike, tenise a vo volejbale. Súťažiť sa bude na 13 športoviskách nielen v Banskej Bystrici, ale aj vo Zvolene, Slovenskej Ľupči, Badíne a v Detve. Rozdá sa celkovo 119 medailových kompletov.

Srdcom EYOF 2022 bude Šport park na Štiavničkách v Banskej Bystrici, v ktorom nájde svoj domov päť športov.

EYOF 2022 v Banskej Bystrici sa mal pôvodne konať už v lete 2021, no celosvetová pandémia koronavírusu spôsobila jeho odklad o jeden rok.

Organizátori očakávajú približne 7-tisíc akreditovaných osôb, z nich bude 2500 športovcov. O celkový priebeh a komfort účastníkov podujatia by sa malo starať vyše 1200 dobrovoľníkov.

Samozrejmosťou pri organizácii vrcholného podujatia je aj sprievodný program pre účastníkov aj divákov. Organizátori chystajú pre priaznivcov fanzónu, v ktorej si budú môcť vyskúšať viaceré športové aktivity. Maskotom podujatia bude banský škriatok permoník.

Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová. Slovenský olympijský a športový výbor je spoluorganizátorom EYOF 2022 Banská Bystrica.

Slovensko hostilo zimný EYOD vo Vysokých Tatrách v roku 1999.

Výsledky slovenských športovcov
Športovec Výprava Šport Disciplína Umiestnenie
Jamrichová Renáta Jamrichová
SR
tenis dvojhra Z
Balaščák Daniel Balaščák
SR
tenis štvorhra Z
Jamrichová Renáta Jamrichová
SR
tenis štvorhra Z
Gymerská Lenka Gymerská
SR
atletika 400 m S
Košťál Samuel Košťál
SR
plávanie 400 m polohové preteky B
Košťál Samuel Košťál
SR
plávanie 200 m motýlik B
Šimková Anna Šimková
SR
atletika žrď B
Beňová Tereza Beňová
SR
atletika 100 m 5
Rosenbaum Lukáš Rosenbaum
SR
atletika 5 km chôdza 5
Beňová Tereza Beňová
SR
atletika 200 m 6
Špániková Sabina Špániková
SR
plávanie 200 m prsia 6
Bendová Ema Bendová
SR
atletika skok do diaľky 7
Gašpárková Eliška Gašpárková
SR
atletika 400 m prekážky 7
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika MIX 7
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika MIX 7
Csikós Peter Csikós
SR
atletika 800 m 8
Dávid Peter Dávid
SR
atletika 110 m prekážky 8
Kusá Petra Kusá
SR
atletika 5 km chôdza 8
Mihaľková Jana Mihaľková
SR
atletika 3000 m 8
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika viacboj 9
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika bradlá 9
Košťál Samuel Košťál
SR
plávanie 100 m znak 9
Timotej Štefánik
SR
džudo 90 kg 9
Čopák Gabriel Čopák
SR
džudo 81 kg 9
Hodál Samuel Hodál
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 9
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 9
Martinovič Matej Martinovič
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 9
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 9
Králiková Natália Králiková
SR
atletika hod diskom 10
Vrábeľ Ondrej Vrábeľ
SR
atletika 400 m prekážky 10
Varhaník Martin Varhaník
SR
atletika 200 m 10
van Wyk Daniel van Wyk
SR
plávanie 200 m znak 10
Špániková Sabina Špániková
SR
plávanie 100 m prsia 10
Martinovič Matej Martinovič
SR
plávanie 200 m polohové preteky 10
Martinovič Matej Martinovič
SR
plávanie 100 m motýlik 10
Karabová Eliška Karabová
SR
atletika sedemboj 10
Varhaník Martin Varhaník
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 10
Pecko Róbert Pecko
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 10
Takács András Takács
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 10
Vrábeľ Ondrej Vrábeľ
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 10
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika kladina 11
Hlavatá Diana Hlavatá
SR
atletika skok do výšky 12
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 12
Púček Richard Púček
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 12
van Wyk Daniel van Wyk
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 12
Martinovič Matej Martinovič
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 12
Bódiková Janka Bódiková
SR
atletika vrh guľou 13
Bieliková Natália Bieliková
SR
atletika hod oštepom 13
Varhaník Martin Varhaník
SR
atletika 100 m 13
Brežná Daniela Brežná
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 13
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 13
Horváthová Terézia Horváthová
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 13
Vetráková Karolína Vetráková
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 13
Bendová Ema Bendová
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 13
Gašpárková Eliška Gašpárková
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 13
Hrnčárová Romana Hrnčárová
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 13
Križovenská Liana Križovenská
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 13
Horváthová Terézia Horváthová
SR
plávanie 100 m znak 14
Hulka Alex Hulka
SR
atletika 2000 m prekážky 14
Takács András Takács
SR
atletika 400 m 15
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 15
Horváthová Terézia Horváthová
SR
plávanie 200 m znak 15
Sabolová Viktória Sabolová
SR
atletika 2000 m prekážky 15
Čudaiová Viktória Čudaiová
SR
atletika 1500 m 16
Bieliková Natália Bieliková
SR
atletika trojskok 16
Ržoncová Anna Ržoncová
SR
cestná cyklistika časovka 16
Bažíková Ema Bažíková
SR
športová gymnastika kladina 16
Púček Richard Púček
SR
plávanie 200 m motýlik 16
Lukašíková Beáta Lukašíková
SR
atletika 800 m 17
Frličková Laura Frličková
SR
atletika 100 m prekážky 17
Brežná Daniela Brežná
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 17
Ciesarová Simona Ciesarová
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 17
Horváthová Terézia Horváthová
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 17
Vetráková Karolína Vetráková
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 17
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 800 m voľný spôsob 17
Kušnírová Natália Kušnírová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 18
Brežná Daniela Brežná
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Szászová Miriama Szászová
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 19
Grožajová Lea Grožajová
SR
plávanie 400 m polohové preteky 19
Horváthová Terézia Horváthová
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky MIX 19
Púček Richard Púček
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky MIX 19
Špániková Sabina Špániková
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky MIX 19
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky MIX 19
Ciesarová Simona Ciesarová
SR
plávanie 100 m prsia 20
Sikelová Stanislava Sikelová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 20
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika viacboj 21
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika bradlá 21
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika preskok 21
Púček Richard Púček
SR
plávanie 400 m polohové preteky 23
Brežná Daniela Brežná
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 23
Grožajová Lea Grožajová
SR
plávanie 200 m polohové preteky 24
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 26
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 200 m polohové preteky 27
Vetráková Karolína Vetráková
SR
plávanie 200 m znak 28
Púček Richard Púček
SR
plávanie 400 m voľný spôsob 28
Ržoncová Anna Ržoncová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 28
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika preskok 29
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika Kôň s držadlami 29
Sikelová Stanislava Sikelová
SR
cestná cyklistika časovka 30
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 100 m znak 30
Szászová Miriama Szászová
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 30
Bažíková Ema Bažíková
SR
športová gymnastika preskok 31
van Wyk Daniel van Wyk
SR
plávanie 100 m znak 31
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 200 m znak 32
Dobrocká Lucia Dobrocká
SR
športová gymnastika prostné 34
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika preskok 34
Kubica Martin Kubica
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 34
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika hrazda 36
Hodál Samuel Hodál
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 37
Szászová Miriama Szászová
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 38
Fedor Samuel Fedor
SR
cestná cyklistika časovka 40
Husár Jakub Husár
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 40
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika viacboj 41
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika prostné 42
Kasala Oliver Kasala
SR
športová gymnastika kruhy 44
Fedor Samuel Fedor
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 44
Baňovičová Sofia Alex Baňovičová
SR
športová gymnastika kladina 45
Baňovičová Sofia Alex Baňovičová
SR
športová gymnastika prostné 49
Kušnírová Natália Kušnírová
SR
cestná cyklistika časovka 50
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika bradlá 53
Husár Jakub Husár
SR
cestná cyklistika časovka 56
Baňovičová Sofia Alex Baňovičová
SR
športová gymnastika viacboj 56
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika hrazda 56
Drobný Tomáš Drobný
SR
cestná cyklistika časovka 58
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika prostné 60
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika Kôň s držadlami 60
Vidricko Peter Vidricko
SR
športová gymnastika kruhy 61
Baňovičová Sofia Alex Baňovičová
SR
športová gymnastika bradlá 62
Bažíková Ema Bažíková
SR
športová gymnastika bradlá 65
Baňovičová Sofia Alex Baňovičová
SR
športová gymnastika preskok 65
Bažíková Ema Bažíková
SR
športová gymnastika viacboj 67
Bažíková Ema Bažíková
SR
športová gymnastika prostné 79
Klobučník Matej Jozef Klobučník
SR
džudo 60 kg 1. kolo
Balaščák Daniel Balaščák
SR
tenis dvojhra 1. kolo
Gažiová Natália Gažiová
SR
džudo 52 kg 1. kolo
Seková Martina Seková
SR
džudo 48 kg 1. kolo
Meša Andrej Meša
SR
džudo 73 kg 1. kolo
Škvareninová Natália Škvareninová
SR
džudo 90 kg nepostúpila
Tománková Lenka Tománková
SR
džudo 63 kg nepostúpila
Popjak Tomáš Popjak
SR
džudo +100 kg nepostúpil
Háger Samuel Háger
SR
džudo 66 kg 2. kolo
Poláček Matúš Poláček
SR
bedminton mix 2. kolo
Kyselicová Lea Kyselicová
SR
bedminton mix 2. kolo
Vaneková Terézia Vaneková
SR
džudo 57 kg 2. kolo
Poláček Matúš Poláček
SR
bedminton dvojhra priebežne
Kyselicová Lea Kyselicová
SR
bedminton dvojhra priebežne
Černý Ivan Černý
SR
atletika vrh guľou NM
Černý Ivan Černý
SR
atletika hod diskom NM
Smolková Simona Smolková
SR
atletika hod kladivom NM
Vrábeľ Ondrej Vrábeľ
SR
atletika skok do diaľky NM

Kvalifikovaní športovci

0

Lea Kyselicová

bedminton
0

Michal Vranovič

basketbal
0

Ondrej Vrábeľ

atletika
0

Milan Vojtko

plávanie
0

Peter Vidricko

športová gymnastika
0

Denis Tomáš

hádzaná
0

Jozef Tománek

džudo
0

Patrik Tichý

hádzaná
0

Nataša Taušová

basketbal
0

András Takács

atletika
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola