Liptovský Mikuláš

Slovenské vodnoslalomárske hliadky na ME juniorov a do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši so šiestimi medailami

Ilustračná fotografia.
TASR/Martin Baumann

Slovenskí vodní slalomári získali v piatkových súťažiach hliadok na ME juniorov a do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši dovedna šesť medailí - jednu zlatú, dve strieborné a tri bronzové. Viac sa darilo juniorským kategóriám, keď Slovensko nechýbalo na stupňoch víťazov ani v jednej disciplíne.

Jediné víťazstvo dosiahla juniorská hliadka singlistov v zložení Ľudovít Macúš, Juraj Mráz a Juraj Dieška. Hliadka kajakárok do 23 rokov bola strieborná. Tím v zložení Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Simona Maceková zaostal v piatkových pretekoch za českým družstvom o 3,99 s. Na pódium sa dostali aj juniorky na kajaku, ktoré skončili tretie. Bronz vybojovala posádka Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová a Ivana Chlebová, ktorá stratila na víťazné Češky 4,25 s. V hliadke žien do 23 rokov 3xC1 Soňa Stanovská, Monika Škáchová a Simona Maceková vybojovali napriek štrnástim trestným sekundám bronz. Za víťazkami z Francúzska zaostali o 3,87 s. Hliadka juniorov 3xK1 v zložení Matúš Štaffen, Matej Blaščík, Ilja Buran skončila druhá o 6,60 s za Nemeckom. Kanoistky Emanuela Luknárová, Páňková a Chlebová boli tretie, za víťaznými Češkami zaostali o 12,82 s.