Športové aktuality
Bratislava
2 mins. čítania

Slovenky prvýkrát na ME vo volejbali prehrali, podľahli Nemkám

TASR
Slovenky prvýkrát na tohtoročných majstrovstvách Európy vo volejbale prehrali.
Foto
TASR/Pavel Neubauer

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v utorok vo svojom štvrtom zápase D-skupiny majstrovstiev Európy v Bratislave s Nemeckom 1:3.

Už istí účastníci osemfinále predviedli 5250 divákom skvelé divadlo, favoritky z Nemecka však napokon mali viac síl a uštedrili Slovenkám prvú prehru na turnaji.

Zverenky Marca Fenoglia sa v poslednom zápase v skupine stretnú vo štvrtok 29. augusta o 15.30 h s výberom Ruska.

Hlasy po zápase:
Marco Fenoglio, tréner SR: "Nemky sú veľmi silný súper rovnako ako Rusky, ktoré nás ešte čakajú. Najmä v útoku majú obrovskú silu. Som veľmi rád, že sme uhrali druhý set, v ktorom sme si udržiavali po celý čas koncentráciu. V tých ďalších dvoch sa nám to už nedarilo."

Veronika Hrončeková, blokárka SR: "Dnes to bolo veľmi náročné, pretože sme včera odohrali emočne ťažký zápas. Ale treba rešpektovať silu Nemecka. Urobili sme všetko, čo sa dalo, nedali sme im nič zadarmo. Ale niekto vyhrať musí, dnes to boli Nemky."

Karin Palgutová, smečiarka SR: "Vedeli sme, že Nemky sú silný súper a musíme hrať naplno. Ale po včerajšku bolo veľmi ťažké sa pripraviť na sto percent. Súperky boli lepšie v útoku a aj na servise."

Barbora Koseková, kapitánka SR: "Boli sme blízko k tomu, aby sme hrali aspoň tajbrejk. Ale podali sme dobrý kolektívny výkon a odohrali sme vyrovnaný volejbal a to ma teší. Urobili menší počet chýb ako my a to rozhodlo. Ale treba povedať, že Nemky majú odohratých viac ťažkých zápasov a skúsenosti boli na ich strane."
      
D-skupina /Bratislava/:
Nemecko - Slovensko 3:1 (22, -26, 18, 21)

Nemecko: Pollová 14, Weitzelová 8, Lippmannová 13, Geertiesová 17, Schölzelová 7, Hankeová 1, libero Poganyová (Kästnerová 0, Drewnioková 0). Tréner: F. Koslowski.
Slovensko: Herelová 5, Palgutová 10, Kostelanská 9, Pencová 4, Ovečková 3, Radosová 10, libero Španková (Hrončeková 1, Koseková 0, K. Fričová 1, Kijaková 1). Tréner: M. Fenoglio.

Zápas trval 112 minút, rozhodovali: Muha (Chor.) a Aro (Fín.), 5250 divákov.
    

Šport
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri