Športové aktuality
Podcast
2 mins. čítania

PODCAST | Športový lekár Malovič: Anabolický doping je tichá samovražda

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty |  Spotify Apple podcasty RSS 

Pre športovcov je ich telo pracovný nástroj. Musia sa oň bedlivo starať, dopriať mu nielen záťaž, ale aj kvalitnú regeneráciu.

V časoch, keď je tlak na športovcov zo dňa na deň väčší, však mnohí zídu zo správnej cesty a k úspechom si chcú pomôcť nepovoleným spôsobom, prípadne v danom odvetví prekročia povolené normy, čo môže mať neraz fatálne následky.

Redaktor Stanislav Benčat v ďalšom podcaste Slovenského olympijského a športového výboru vyspovedal prednostu ústavu telovýchovného lekárstva slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave Pavla Maloviča.

Na čo všetko odborník na slovo vzatý odpovedal?

Ako vníma ako lekár bojové športy ako MMA či box?

Ako prebieha dopingová kontrola po zápasoch Ligy majstrov?

Sú Messi či Ronaldo k dopingovým komisárom milí alebo zvyknú byť nervózni?

Je doping v dnešnej dobe výraznejší, ako pred 20 rokmi?

Bol maratónsky čas pod dve hodiny dosiahnutý technologickým dopingom?


Olympijský podcast môžete počúvať zadarmo 

Počúvajte na: Google podcasty |  Spotify Apple podcasty RSS 

Olympijský podcast môžete počúvať nielen prostredníctvom počítača, ale aj mobilného telefónu. Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Podcasty. Mobilné telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Podcasty Google, Podcast Addict...). Olympijský podcast môžete počúvať taktiež na Spotify. Do vyhľadávania vo svojich aplikáciách, cez ktoré nás chcete počúvať, zadáte „Olympijský podcast", nastavíte si automatické odoberanie a každý týždeň môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. 

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri