Športové aktuality
2 mins. čítania

Boj skokaniek na lyžiach o účasť na ZOH vo Vancouvri pokračuje pred súdom

TASR

Vancouver 21. apríla (TASR/Reuters) - Boj skokaniek na lyžiach o právo účasti na ZOH 2010 vo Vancouvri má ďalšie pokračovanie. V pondelok prostredníctvom svojho právneho zástupcu vystúpili pred Najvyšším súdom kanadskej provincie Britská Kolumbia s požiadavkou, podľa ktorej by v prípade ich neúčasti na olympiáde mala byť zablokovaná aj mužská súťaž.

"Je to prípad jasnej diskriminácie, ktorý uráža všetky skokanky na lyžiach na celom svete," vyjadril sa na margo nezaradenia ženských skokov na lyžiach do programu hier právny zástupca skokaniek Ross Clark. Ten ďalej dodal, že nie je jeho snahou zablokovať účasť mužských skokanov na olympiáde, no v prípade, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) a organizačný výbor ZOH 2010 (VANOC) chcú aj naďalej presadzovať skoky na lyžiach ako čisto mužský šport, súťaž bude musieť prebehnúť mimo Kanady.

Skoky na lyžiach sa objavujú v programe olympijských hier už od roku 1924, no vždy iba v mužskom vydaní. Na nedávno skončených majstrovstvách sveta v Liberci sa po prvý raz na skokanských mostíkoch predstavili aj ženy, no vo Vancouveri priestor pre ženskú súťaž zatiaľ vytvorený nie je. Celý súdny proces pokračuje ďalšími pojednávaniami, v stredu by mali zo svojimi argumentmi vystúpiť zástupcovia VANOC.

© 2009, Autorské práva TASR. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR je výslovne zakázané.

Podujatia a športovci

Related

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri