Športové aktuality
1 min. čítania

Bezpečnostní pracovníci na ZOH 2010 vo Vancouvri budú bývať aj na lodiach

TASR

Vancouver 22. apríla (TASR, DPA) - Tretina z 15 000 bezpečnostných pracovníkov, zabezpečujúcich ZOH 2010 v kanadskom Vancouvri, bude počas hier bývať na výletných lodiach. "Na obdobie podujatia sme prenajali tri zaoceánske lode za ktoré zaplatíme 79,8 milióna kanadských dolárov (49,9 miliónov eur) spoločnostiam Holland America Line a Carnival Cruise Line," píše sa vo vyhlásení Integrovanej bezpečnostnej jednotky Vancouver 2010.

Dohoda predraží predpokladané náklady organizačného výboru o 20 miliónov dolárov. "Pôvodne plánovanú dohodu za 55 miliónov dolárov so spoločnosťou Cruise Connections sa napokon uzavrieť nepodarilo," informoval jeden zo zodpovedných pracovníkov. "Alternatíva ubytovania na lodiach v prístave je pre nás výhodnejšia ako v roztrúsených hoteloch v okolí," informoval Bert Paquet z Kanadskej jazdnej polície.


© 2009, Autorské práva TASR. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR je výslovne zakázané.
Podujatia a športovci

Related

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri