SOŠV
Bratislava
2 mins. čítania

Predsedom správnej rady Fondu na podporu športu bude štátny tajomník pre šport Jozef Gönci

TASR
Predsedom správnej rady Fondu na podporu športu bude štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a dvojnásobný bronzový olympijský medailista Jozef Gönci.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Predsedom správnej rady Fondu na podporu športu bude štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a dvojnásobný bronzový olympijský medailista Jozef Gönci. Vláda na svojom stredajšom rokovaní odsúhlasila vymenovanie členov správnej rady Fondu na podporu športu. Podpredsedom bude poradca pre legislatívno-právne otázky Slovenského futbalového zväzu Jaroslav Rybánsky.

Správna rada Fondu na podporu športu bude mať aj deväť členov. Medzi nimi je napríklad trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová, exprezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút, či predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš. Ďalšími členmi správnej rady budú predseda sekcie divokých vôd Slovenského zväzu kanoistiky Richard Galovič, prezident Slovenského zväzu karate Daniel Líška, bývalý slovenský reprezentant v džude a strieborný medailista z olympijských hier v Aténach 2004 Jozef Krnáč. Členmi sa majú stať aj primátor Popradu Anton Danko, ktorý bol v minulosti hokejovým rozhodcom, výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Turčány a právna poradkyňa pre strategické projekty Slovenského futbalového zväzu Mária Berdisová.

Fond na podporu športu má za cieľ zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, športu pre všetkých, aj pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu má byť správna rada zložená z 11 členov. Funkčné obdobie členov správnej rady je päť rokov. Kontrolným orgánom fondu má byť päťčlenná dozorná rada. Fond bude mať aj odborné komisie, ktoré budú posudzovať predložené projekty a predkladať návrhy na ich financovanie. Zároveň môže poskytnúť podporu prostredníctvom príspevku na projekt alebo príspevku na športový poukaz na základe schváleného projektu, ktorého účelom je

podpora športu mládeže. Fond bude mať k dispozícii 20 miliónov eur ročne.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri