III. zimné olympijské hry mládeže v Lausanne 2020
2 mins. čítania

12. deň v Lausanne: Výsledky

Predposledný súťažný deň na olympijských hrách mládeže v Lausanne sa bude niesť najmä v znamení hokejového zápasu o bronz, v ktorom si naše hokejistky zmerajú sily s domácim Švajčiarskom. Okrem toho nás čaká akrobatické lyžovanie, snoubording aj beh na lyžiach.

Sledujte našich športovcov v Lausanne na našich sociálnych sieťach:

Facebook: Slovenský olympijský tím
Instagram: @slovenskyolympijskytim
Twitter: Slovenský olympijský tím

Akrobatické lyžovanie

Ski - snoubord cross miešané tímy: Jakub Válek a Kayla Anna Lozáková obsadili v miešanom tíme spolu s Američanmi Madeline Lochte-Bonovou a Theodorom Mclemorom 14. miesto.

Poradie (19 účastníkov): 1. Švajčiarsko, 2. Rusko, 3. Nemecko, ... 14. Miešaný tím (Válek, Lozáková)

Snoubording

Big air - kvalifikácia (D): Eva Hanicová končí v kvalifikácii.

Beh na lyžiach

Individuálne preteky na 5 km voľnou technikou (D): Kristína Sivoková obsadila 23. miesto. Timea Mazúrová skončila na 50. mieste.

Poradie (79 účastníkov): 1. Rosenbergová (Švéd.) 14:15,7 min., 2. Wiggerová (Švaj.) 14:28,4 min., 3. Kramerová (USA) 14:36,3 min., ... 23. Kristína Sivoková 15:45,7 min. 50. Timea Mazúrová 17:00,3 min.

Individuálne preteky na 10 km klasicky (CH): Denis Tilesch obsadil 39. miesto. Matúš Oravec skončil na 56. mieste.

Poradie (82 účastníkov): 1. Tregubov (Rus.) 26:40,5 min., 2. Keck (Nem.) 27:25,5 min., 3. Koch (USA) 27:29,5 min., ... 39. Denis Tilesch 30:13,8 min., 56. Matúš Oravec 31:37,00 min.

Hokej - zápas o bronz

Zápas o bronz (D): Slovenské hokejistky získali bronzové medaily. Švajčiarsko - Slovensko 1:2

Góly: Hudáková, Janeková