Bieloruský prezident Lukašenko ohaduje náklady na usporiadanie Európskych hier 2019 v Minsku na 50 miliónov dolárov

Minsk 14. novembra (TASR) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko očakáva, že náklady na usporiadanie Európskych hier v roku 2019 v Minsku budú približne 50 miliónov amerických dolárov. Je to viac, ako pôvodne odhadla vláda. Minister športu Alexander Šamko predtým hovoril o 30 - 40 miliónoch. Prezident napriek tomu verí, že podujatie vygeneruje zisk. Informovala o tom agentúra AP.

Náklady na hry budú podľa Lukašenka v každom prípade nižšie, ako na premiérových EH vlani v azerbajdžanskom Baku. Bielorusi totiž plánujú súťaže na už existujúcich športoviskách, kým v Baku vybudovali množstvo nových.

EH 2019 sa mali pôvodne uskutočniť v Holandsku, ktoré sa ale z finančných dôvodov usporiadateľského práva zrieklo.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X