Bieloruský prezident Lukašenko ohaduje náklady na usporiadanie Európskych hier 2019 v Minsku na 50 miliónov dolárov

Minsk 14. novembra (TASR) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko očakáva, že náklady na usporiadanie Európskych hier v roku 2019 v Minsku budú približne 50 miliónov amerických dolárov. Je to viac, ako pôvodne odhadla vláda. Minister športu Alexander Šamko predtým hovoril o 30 - 40 miliónoch. Prezident napriek tomu verí, že podujatie vygeneruje zisk. Informovala o tom agentúra AP.

Náklady na hry budú podľa Lukašenka v každom prípade nižšie, ako na premiérových EH vlani v azerbajdžanskom Baku. Bielorusi totiž plánujú súťaže na už existujúcich športoviskách, kým v Baku vybudovali množstvo nových.

EH 2019 sa mali pôvodne uskutočniť v Holandsku, ktoré sa ale z finančných dôvodov usporiadateľského práva zrieklo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X