Bieloruský prezident Lukašenko ohaduje náklady na usporiadanie Európskych hier 2019 v Minsku na 50 miliónov dolárov

Minsk 14. novembra (TASR) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko očakáva, že náklady na usporiadanie Európskych hier v roku 2019 v Minsku budú približne 50 miliónov amerických dolárov. Je to viac, ako pôvodne odhadla vláda. Minister športu Alexander Šamko predtým hovoril o 30 - 40 miliónoch. Prezident napriek tomu verí, že podujatie vygeneruje zisk. Informovala o tom agentúra AP.

Náklady na hry budú podľa Lukašenka v každom prípade nižšie, ako na premiérových EH vlani v azerbajdžanskom Baku. Bielorusi totiž plánujú súťaže na už existujúcich športoviskách, kým v Baku vybudovali množstvo nových.

EH 2019 sa mali pôvodne uskutočniť v Holandsku, ktoré sa ale z finančných dôvodov usporiadateľského práva zrieklo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím