O projekte

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) zostavuje z 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím (JOT), ktorý podporuje na jeden rok sumou celkovo 48-tisíc eur. Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a vytvoriť im na to vhodné podmienky. Zo športovcov nominovaných športovými zväzmi vyberá športová rada SOŠV 20 najúspešnejších, ktorým SOŠV poskytne štipendium vo výške 2 400 eur na rok a nefinančné plnenie od dodávateľov SOŠV.

Každý slovenský športový zväz môže do JOT navrhnúť maximálne dvoch športovcov. Návrhy posúdi najprv športové oddelenie a potom športová rada SOŠV, ktorá vyberá 20 veľmi perspektívnych mladých športovcov z letných aj zimných odvetví. Hlavným kritériom bola medzinárodná úspešnosť mladých talentov na vrcholných podujatiach ich vekovej kategórie v predchádzajúcom roku.

Týmto športovcom poskytne SOŠV počas jedného roka finančnú dotáciu vo výške 2 400 eur, výživové doplnky od spoločnosti Nutrend a ďalšie nefinančné plnenie od partnerov SOŠV.

„Už od svojho zvolenia do funkcie prezidenta SOŠV som niekoľkokrát pripomenul, že dôležitou prioritou SOŠV musí byť podpora športovcov, najmä olympionikov. Aby sme si však vychovali novú generáciu úspešných slovenských reprezentantov, je nevyhnutné podchytiť si už dnes mládežníckych športovcov, ktorí preukazujú svoj talent a majú za sebou výsledky. Som presvedčený, že utvorením Juniorského olympijského tímu sa nám to podarilo,“ hovorí prezident SOŠV Anton Siekel.

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Tomčíková

+421 907 139 833
[email protected]

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri