Po Štokholme a Krakove sa kandidatúry na ZOH 2022 vzdal aj Ľvov

Londýn 30. júna (TASR) - Ukrajinské mesto Ľvov stiahlo svoju kandidatúru na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2022. Dôvodom je pokračujúca nestabilná politická a bezpečnostná situácia v krajine. Ľvov sa tak stal tretím mestom, ktoré odstúpilo od kandidatúry na ZOH 2022. Pred ním sa jej vzdali švédska metropola Štokholm a poľský Krakov, ktorý sa uchádzal o organizáciu spoločne so Zakopaným a slovenským strediskom Jasná pod Chopkom, kde sa mali uskutočniť súťaže v alpskom lyžovaní.

V hre o usporiadanie ZOH 2022 tak zostali už iba kazašské Almaty, čínsky Peking a nórske Oslo. Nórska metropola však nemá podporu medzi obyvateľmi krajiny, až 59,2 percent opýtaných nesúhlasí s organizovaním hier. Exekutíva MOV by na budúci týždeň v Lauisanne mala vybrať finalistov. Vzhľadom na nízky počet uchádzačov je však pravdepodobné, že nechá v hre všetkých troch. Konečný verdikt o usporiadateľovi ZOH 2022 padne na zasadnutí MOV 31. júla 2015 v Kuala Lumpure.

Odstúpenie Ľvova sa všeobecne očakávalo. Definitívu dalo stretnutie ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom, po ktorom mesto oznámilo svoje odhlásenie. Podľa agentúry AP však Ľvov úplne nezavrhol myšlienku usporiadať zimné olympijské hry a je možné, že sa bude uchádzať o organizáciu ZOH 2026.© 2013 - 2015, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO II. ZOHM v Lillehammeri

Exkluzívny partner

  Generálny partner

   Hlavní partneri

    Automobilový partner

    Logistický partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri