Šport a olympizmus
2 min. čítania

SOŠV vyhlasuje výtvarnú súťaž na podobu maskota Slovenského olympijského a športového múzea

Profile picture for user igorkovac
Igor
Kováč

Vytvorte podobu maskota Slovenského olympijského a športového múzea Olyho a vyhrajte zaujímavé ceny či návštevu pre celú triedu v stálej expozícii, ktorá ukrýva veľké bohatstvá z histórie i súčasnosti slovenského športu. Súťažného ducha a výtvarný talent však nemusia preukázať iba deti a študenti, ale aj dospelí, seniori či profesionálni výtvarníci. Výtvarnú súťaž organizuje v spolupráci s múzeom Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV).

Slovenské olympijské a športové múzeum otvorilo svoje brány v priestoroch zrekonštruovaného Domu športu na Junáckej ulici v Bratislave v priebehu roka 2021. Od tej doby sa stalo dejiskom množstva podujatí a cieľom návštevy záujemcov z radov športovej i laickej verejnosti.

Medzi návštevníkmi majú svoje zvláštne miesto aj žiaci a študenti slovenských škôl, ktorí sa v múzeu môžu dozvedieť informácie nielen o histórii slovenského športu a olympijských hier, ale tiež o hodnotách olympizmu, ktorých pestovanie a dodržiavanie by malo byť nedeliteľnou súčasťou života každého z nás.

K športu a športovým podujatiam patria už celé desaťročia aj maskoti. Postavičky ľudí, zvierat a niekedy aj ťažko zaraditeľných bytostí sú obľúbené nielen medzi deťmi, ale aj dospelými.

V minulosti SOŠV v spolupráci s výtvarníčkou Andreou Andreutti pripravil sériu piatich maskotov – Olympiu, Viktora, Lilly, Pjongyho a Buena – ktorí mali pomôcť šíriť myšlienky olympizmu.

Podobne aj pri príležitosti EYOF Banská Bystrica 2022 inicioval SOŠV súťaž na vytvorenie maskota tohto významného podujatia, ktorým sa stal banský škriatok Bystrík.

V tomto roku sa SOŠV podujal nadviazať na túto tradíciu. V duchu hesla “OLY VOLÁ ŠKOLY”, ktorým Slovenské olympijské a športové múzeum oslovuje mladú generáciu, sme sa rozhodli vytvoriť podobu maskota múzea prostredníctvom výtvarnej súťaže.

Vyhlásená výtvarná súťaž je určená pre širokú verejnosť, od najmenších detí a mládeže až po profesionálov s cieľom takouto formou pritiahnuť pozornosť k jeho aktivitám.

Podmienky pre účasť v súťaži sú uvedené v propozíciách nižšie.

Partneri projektu
Nadacia SPP
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV